Kintų muzikos festivalyje choras „Pro musica“ koncertuos kartu su NI&CO

Muzika ir gydo ir susargdinaŠeštadienį, liepos 20 d. šeštadienį, 13 val. Kintų muzikos festivalio „Marių audra“ svečiai Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ koncertuos Kintų Didžiojoje bažnyčioje. Koncerte dalyvaus ansamblis NI&CO. Diriguos Rasa Gelgotienė ir Gediminas Gelgotas.

Pirmoje koncerto dalyje „Pro musica“ atliekami skambės žymiojo Lietuvos klasiko M. K. Čiurlionio sakraliniai kūriniai ir jo aranžuotos lietuvių liaudies dainos, taip pat šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus Donato Zakaro Čiurlionio tekstais parašytas kūrinys, o antroje – kartu su šio festivalio šeimininkais – ansambliu NI&Co – choras atliks naują G. Gelgoto opusą.

Pasak autoriaus, kompozicijoje persipina kūrinių „Everyday More“, „Whats Unrobotizable“, „Unknown 21, Free“ fragmentai. Šis stambus (45 min. trukmės), minimalistinės estetikos kūrinys pirmąkart nuskambės mišrių balsų choro ir styginių versijoje. Iki šiol jis buvo atliekamas styginiais instrumentais.

Savo forma ir struktūra kompozicija gali priminti abstraktaus siužeto spektaklį su nuolatine artistų kaita scenoje, minimalistiniais kūno judesiais ir improvizacijomis. „Viena kitą keičiančios kontrastingos medžiagos piešia visą spektrą žmogiškų jausmų: nuo monotonijos iki siekio iš jos išsivaduoti, nuo pykčio iki džiaugsmo“, – sako Kintų muzikos festivalio meno vadovas G. Gelgotas.

„Norėjosi Čiurlionį atlikti ir Lietuvoje, nes dažniausiai „Pro musica“ jį dainuoja užsienyje, kai choras kviečiamas atstovauti Lietuvai svarbiuose tarptautiniuose renginiuose, bet galimybė atlikti šiuolaikinius kūrinius mums irgi labai svarbi“, – sako Vilniaus universiteto choro meno vadovė ir vyriausioji dirigentė R. Gelgotienė.

2009 m. Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penktųjų metinių ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga kolektyvas kartu su prof. V. Landsbergiu Briuselio karališkoje konservatorijoje surengė M. K. Čiurlionio kūrybai skirtą koncertą. Šių metų birželio pabaigoje Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai proga „Pro musica“ Čiurlionio muzikos programą atliko Jerevano Komitaso salėje.

VU choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą. Kolektyvas koncertavo daugelyje Europos valstybių, taip pat Meksikoje, Kuboje, JAV, Brazilijoje, Kazachstane ir kitose šalyse. Pernai gegužės mėn. Balstogės (Lenkija) filharmonijoje vykusiame Hajnowkos stačiatikių muzikos konkurse iškovojo pirmąją vietą.