Kintų pradinukai „suko makaules“ protų kovose

protu kovos kintaiTvirtai įsikabinus į naujų mokslo metų šakas, Kintų pagrindinės mokyklos 3 klasės ir 4 klasės moksleivių komandos susirungė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo organizuotose protų kovose „Pasuk makaulę“, vykusiose Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre.

Kad komandų jėgos būtų lygios, jos suformuotos burtų keliu, tad kiekvienoje komandoje buvo ir trečiokų, ir ketvirtokų.

Penkių komandų laukė keturi turai po penkis klausimus: „Muzikos garsai“, „Tikri lietuvaičiai“, „Knygų karalystė“ bei „Įvairenybės“.

Atsakymus vertino klasių mokytojos Vida Viršilienė ir Ilona Papievienė bei Kintų filialo vyr. bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė.

Protų kovų dalyviai pradžioje bijojo, kad nesugebės atsakyti į klausimus, tačiau jau po pirmojo turo nuomonė pasikeitė. Vaikams įdomiausias turas buvo „Muzikos garsai“, sudėtingiausias – „Tikri lietuvaičiai“, o lengviausias – „Įvairenybės“. Po kiekvieno turo kartu tikrinantis atsakymus, salėje skambėdavo pergalės šūksniai ir ovacijos.

Po kiekvieno turo mažiausiai taškų surinkusi komanda palikdavo žaidimą. Pirmieji krito „Mėlynieji“, po antrojo turo – „Geltonieji“, o trečiajame ture, dviem komandoms surinkus vienodai taškų, dėl nugalėtojo vardo kovėsi visos trys likusios komandos.
Žaidimo pabaigoje paaiškėjo, kad nugalėjo „Oranžinių“ komanda.

Visi protų kovų dalyviai apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojams dar įteiktos ir atminimo dovanėlės. Ir ateityje bus rengiamos protų kovos, įtraukiant į jas ir jaunesniuosius Kintų pagrindinės mokyklos moksleivius.