Kintuose atsidarė dešimtoji emalio meno laboratorija

emalis pamario zenklaiNuo pirmadienio Kintų Vydūno kultūros centre vėl netyla žodis „emalis“. Kūrybines dirbtuvėles įsirengę menininkai iš Lietuvos ir užsienio dalyvauja jau jubiliejinį – dešimtąjį – kartą vykstančioje profesionalaus meno laboratorijoje „Pamario ženklai“.

Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė pasakojo, kad šiemet emalio darbus kuria 9 menininkai, kurių du – vyras ir žmona – atvykę iš Latvijos. Dar du sutuoktiniai atvažiavo iš Alytaus, o didžiausią branduolį sudaro vietiniai – Šilutės ir Klaipėdos regiono kūrėjai. Jubiliejinio emalio simpoziumo proga, kai kurie jų projekte dalyvauja jau nebe pirmą kartą.

„Projektu siekiame, kad vyresni kūrėjai perduotų savo patirtį jaunesniems, kartos bendrautų tarpusavyje. Be to, kai žmonės dirba ir kuria viena tema, įdomu pastebėti, kaip išsiskiria požiūriai, kaip vieną ar kitą temą traktuoja skirtingų kartų atstovai“, – sakė R.Tarvydienė, kartu su vyru Romu užsiimanti organizaciniais simpoziumo darbais.

Po bendra profesionalaus meno laboratorijos tema „Pamario ženklai“ šiemet pasislėpė smulkesnė potemė – „Baltų ženklai ir simboliai“. Kadangi projekto uždarymas sutampa su Žolinės švente, kūrėjams siūloma atsigręžti į lietuvių garbintas deives Gabiją, Austėją ir Žemyną ir jų globotas gyvenimo sritis – ugnį, bites, augalus, žemės darbus.

R.Tarvydienė pasakojo, kad konkrečių idėjų menininkai ieškojo iki pat trečiadienio – skaitė istorinę medžiagą, diskutavo, kaip kiekvienas supranta duotąsias temas.

„Iš užsienio atvykusiems dalyviams potemės gali pasirodyti kiek sunkesnės, nes reikia išties nemažai žinių“, – svarstė R.Tarvydienė. Kiekvieno kūrėjo interpretacijos atsiskleis žengiant link projekto pabaigos.

Nors Vydūno kultūros centras sekmadieniais nedirba, meno laboratorijos metu jo durys iki pat rugpjūčio 14 dienos bus atviros kas dieną. Nuo 10 iki 18 valandos lankytojai kviečiami pasigrožėti per 10 metų sukurtų emalio darbų paroda, įkurdinta renovuotame ūkiniame pastate, pažvelgti į darbus, kuriuos atsivežė projekto dalyviai. Smalsaujantys galės užmesti akį, kaip darbuojasi menininkai.

Meno laboratorijos uždarymo renginys rugpjūčio 14 dieną prasidės 17 valandą. Jo metu jau bus galima išvysti ir šiemet sukurtus darbus, pabendrauti su jų autoriais. Taip pat, pasak R.Tarvydienės, bus apžvelgta emalio meno darbų kolekcijos „Pamario ženklai“ retrospektyva.

Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.