Kintuose – Atviros jaunimo erdvės renginys „Jaunimo naktis“

Vieną spalio vakarą į Kintus sugužėjo jaunimas iš viso Šilutės rajono, atvyko svečių iš Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos ir buvę mokyklos mokiniai. Visus sukvietė Kintų Atviros jaunimo erdvės (AJE) narių organizuotas renginys - siaubo tema „Jaunimo naktis“. Renginyje dalyvavo virš 60 jaunuolių.

Dalyviai pasiskirstė į 5 komandas, susipažino, buvo pristatytas vakaro svečias Paulius Morkūnas, daugkartinis Lietuvos rankų lenkimo čempionas. Jis papasakojo savo gyvenimo istoriją, kokius sunkumus turėjo įveikti, apie būdus pažinti save ir kitus, kaip vertinti žmonių rankos paspaudimą. Dalyviai diskutavo, ką galėtų nuveikti, jei rankose laikytų milijoną eurų. Vakaro svečias pamokė savanorius šokio žingsnelių, bei iškėlė iššūkį: 3 jaunuoliams išbandyti savo jėgas rankų lenkime prieš jį vieną. Vaikinai, entuziastingai reagavo į mestą iššūkį, greit atsirado 3 savanoriai. Po šio išbandymo, P. Morkūnas pamokė tai daryti taisyklingai. Vėliau, pertraukos metu jaunuoliai būrėsi prie svečio, diskutavo su juo apie sportą, dalinosi patirtimis.

Komandos varžėsi „Kahoot“ viktorinoje siaubo tema, vyko vaidinimo kūrimo užduotis. Komandų nariai susibendravo, atskleidė savo kūrybiškumą, buvo įdomu stebėti komandų sukurtus vaidinimus. Vyko žaidimas tamsoje su žibintuvėliais „Dingusiųjų paieška“ ir trumpas veiklų aptarimas. Visi žiūrėjo siaubo filmą, dalyvavo diskotekoje, paryčiais žaidė slėpynes tamsoje, o ryte, pavargę nuo patirtų įspūdžių išvyko namo.

AJE nariai intensyviai ruošėsi renginiui beveik 3 savaites, kasdien po pamokų ir būrelių. Per tokį trumpą laiką jie sugebėjo padaryti daug: apgalvojo ir paruošė dekoracijas, sukūrė scenarijų, surinko lėšas, pasiskirstė atsakomybes ir kartu įveikė iškilusius sunkumus.