Kintuose baigėsi projektas – kūrybinė ekspedicija „Milžino saga“

Kintuose baigėsi 1 - 4 klasių mokinių piešinių konkursas „Milžino saga“ ir išrinkti laimėtojai. Šiuo metu ruošiama knygelė, kurioje bus talpinami įdomiausi, originaliausi vaikų darbai ir Pamario krašto legendos apie milžinus.

Eglės Gečaitės ir Beno Kasparavičiaus darbai.

Pasak Kintų Vydūno kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkės Astos Neimantienės, minint Kintų vardo jubiliejų buvo sumanyta atrasti, prisiminti Kintų krašto legendas, įprasminti ir įveiklinti Kintų seniūnijos legendomis apipintas gamtos vietoves. Į šią veiklą nutarta įjungti profesionalius Klaipėdos krašto dailės specialistus, gamtininkus, etnologus ir kuo platesnį seniūnijos bendruomenės žmonių ratą. Ypač orientuotasi į šeimas, vaikus ir jaunimą, įtraukiant atvykstančius turistus iš Lietuvos ir užsienio. Visus juos norėta paskatinant domėtis šio krašto paveldu, sudarant sąlygas jų meninei saviraiškai ir kūrybai, skatinant būti aktyviais vietos kultūros tradicijų ir paveldo puoselėjimo dalyviais, kultūrinio turizmo veiklų bendraautoriais. Tokie ir buvo organizuoto ir vykdyto projekto – kūrybinė ekspedicija „Milžino saga“ tikslai.

Organizatoriai sulaukė net 46 darbų. Mokiniai piešė tema: Pamario krašto milžinas.

Konkurso rezultatai: tarp 1 klasės mokinių I vieta atiteko Austėjai Jusytei, II vieta – Jasminai Hijazi, III vieta – Danieliui Žukauskui ir Elijai Jonauskaitei. 2 klasės: l vieta atiteko Eglei Gečaitei ir Gytei Valiukevičiūtei, II vieta – Saulei Bžeskutei, III vieta – Urtei Vyšniauskaitei, Danieliui Grikšui, Dainiui Pustovojui. 3 klasės: I vieta skirta Benui Kasparavičiui, II – Nedui Žemguliui, III – Malek Anas Ahmad Hijazi, Kamilei Pustovojūtei, Benui Mačiulaičiui. 4 klasės: I vieta skirta – Eglei Retenytei, II – Ramintai Lukoševičiūtei, III – Edvinui Dauskurtui.

Kintų Vydūno kultūros centras dėkoja Kintų pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojoms Astai Matvėjėvienei, Ilonai Papievienei, Irenai Šerkienei ir Vidai Viršilienei už bendradarbiavimą.
Tai viena projekto ,,Milžino saga“ veiklų. Projekto rėmėjai LR Kultūros ministerijos Kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė.