Kintuose iškelti nameliai 100-ui paukščių šeimų

Inkilu svente_2Jungtinė Tautų Generalinė Asamblėja 2013 metais kovo 21-ąją paskelbė Tarptautine miškų diena, kviesdama atkreipti didesnį visuomenės dėmesį į miškų svarbą. Ta proga Šilutės miškininkai kasmet surengia inkilų kėlimo šventes. Tokia šventė surengta ir šiemet, miškininkai suorganizavo inkilų kėlimo šventę „100 inkilų“, skirtą Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejui.
Šiemt šventė vyko Kintų girininkijos pažintinės rekreacijos take šalia Kuršių marių, kur susirinko apie 80 dalyvių.  Aktyviai ir gausiai dalyvavo kasmetiniai miškininkų talkininkai – Šilutės lopšelio-darželio „Pušelė“ auklėtiniai, vadovaujami direktorės Virginijos Čėsnienės bei auklėtojų V.Urbonienės ir V.Petronytės. Inkilus gamino ir atvyko juos iškelti Vainuto gimnazijos ir Kintų pagrindinės mokyklos moksleiviai kartu su mokytoja I.Cyrolies bei direktoriaus pavaduotoju R.Grikšu.

Vaikai ant inkilų užrašė „100“ ir savo vardus, kad paukščiai žinotų, kas padovanojo jiems namelius. Taip pat pasidžiaugė gamta, pavasario saule ir nuostabiu vaizdu į Neringą. Padedant miškininkams buvo iškelta 100 inkilų. O iš viso Generalinės miškų urėdijos Šilutės regioninis padalinys šiemet iškels gerokai daugiau nei 200 inkilų.

Po prasmingo darbo Šilutės regioninio padalinio vadovo pareigas laikinai einantis Viktoras Aužbikavičius padėkojo talkininkams ir pakvietė visus pasivaišinti koše ir žolelių arbata.