Kintuose jaunimą subūrė respublikinis sąskrydis

Gegužės mėnesį į Kintų Atviros jaunimo erdvės organizuotą respublikinį jaunimo sąskrydį „Jaunimo naktis Kintuose 2024“ atvyko jaunimo komandos iš Vainuto, Kauno, Priekulės, Šilutės, Saugų, Katyčių ir Kintų seniūnijos. Beveik 60 jaunuolių susirinko kartu paminėti Kintų Atviros jaunimo erdvės dešimtmetį ir turiningai praleisti laiką.

Sveikinimo žodį tarė Kintų seniūnė Sigita Kasparavičienė, Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė ir Šilutės r. Jaunimo reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, Vainuto Atviros jaunimo erdvės jaunimo darbuotoja Simona Jončienė.

Tradicinė jaunimo naktis šiemet organizuota „Casino“ tema, kad būtų atkreiptas dėmesys į azartinių lošimų prevencijos svarbą. Renginio veiklos, kurtų plakatų pristatymai, individualūs pokalbiai ir užsiėmimai skatino neįsitraukti į azartinius lošimus, vyko ir diskusija apie neigiamas to pasekmes. Renginyje jaunuoliai ugdė drąsą ir pasitikėjimą savimi, socialinius, bendradarbiavimo, komandinius, skaitmeninio raštingumo įgūdžius, lavino pagarbų, draugišką bendravimą.

Jaunimo naktyje svečiavosi profesionalūs „Taško A“ aktoriai Jūratė Martinaitytė ir Gediminas Povilavičius, bei jaunimo mėgstami atlikėjai Seneka ir Don Muile.

Renginys organizuotas Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo programos 2024 m. projekto „Verslumo audros Kintuose!“ ir ES programos ‚Europos solidarumo korpusas“ projekto „Jaunimo laisvalaikio erdvės kūrimas Kintuose“ lėšomis.

Renginio partneriai: Kintų seniūnija, Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, F. Bajoraičio bibliotekos Kintų filialas, Kintų jaunimo klubas.

Renginio rėmėjai: Europos Sąjunga, Šilutės rajono savivaldybė, Kintų pagrindinė mokykla, restoranas „Oktober Kintai“, „Kintų smagurinė“ ir „Kintų užkandinė“. Renginį iš dalies finansavo Europos Sąjunga ir Šilutės rajono savivaldybė.

Vilija AŠMONAITĖ, jaunimo darbuotoja