Kintuose – „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“ ir išvyka į „Vėtrungės“ stovyklą

Jaunieji tyrejaiTęsiasi projekto „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“ įgyvendinimas. Viena iš projekto veiklų – užsiėmimai „Jaunųjų tyrėjų ekspedicija“, skatinant vaikus tyrinėti ir pažinti savo kraštą, rinkti informaciją ir sisteminti gautas žinias, dirbti komandoje.

Rugpjūčio 14 dieną Kintų bibliotekoje vyko vienas iš „Jaunųjų tyrėjų ekspedicijos“ užsiėmimų. Rugpjūčio 15-ąją minima švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena, todėl susirinkę dalyviai ieškojo internete kuo daugiau informacijos apie šią šventę.

Vėliau bibliotekininkė papasakojo apie legendinę vasaros stovyklavietę „Vėtrungė”. Kintų bibliotekininkės 2016 m. pradėjo rinkti medžiagą apie šią stovyklavietę, miestelį garsinusią visoje Lietuvoje. Ši vieta istoriškai reikšminga Kintų gyvenvietei. Dalyviai susipažino su parengta byla apie vaikų vasaros poilsio stovyklą „Vėtrungė“. Papildę naujomis žiniomis savo bagažą, apžiūrėję surinktas nuotraukas dalyviai patraukė šios stovyklos link.

Kiekvienas vaikas turėjo galimybę fotografuoti planšetiniu kompiuteriu gamtą, supančią aplinką. Pasibaigus visiems „Jaunųjų tyrėjų ekspedicijos“ užsiėmimams bus surengta darbų paroda.

Ekspedicija užbaigta pikniku, minčių pasidalijimu, aptarimu. Vaikai išsakė nuomonę apie apleistą stovyklą. Jiems buvo apmaudu matyti sudegusį vieną iš pastatų.

Užsiėmimas vyko įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.