„Kintuose“ meškeres merkė bemaž pusšimtis vaikų

8 zvejok nugaletojaiUAB „Kintai“ mišrios žuvies tvenkinį savaitgalį buvo okupavę kelios dešimtys vaikų, kurie čia suvažiavo iš Klaipėdos apskrities vaikų globos namų ir šeimynų.

Spalio 3 dieną visoje Lietuvoje surengta socialinė akcija „ŽvejOK 2015“, kurios metu bemaž 500 globojamų vaikų buvo supažindinami su mėgėjiška žūkle ir kartu su žinomais Lietuvos žvejais bei savanoriais mokėsi žvejybos paslapčių.

UAB „Kintai“ šeimininkas Rimgaudas Višinskas, atvykęs pasveikinti jaunųjų žvejų, pažadėjo, kad laimikio visiems užteks, nes tvenkinyje gausu kuojų, karpių, lydekaičių ir kitų mūsų krašte populiarių žuvų.

Pirmąją pamokėlę, kaip elgtis su plūdine meškere, Kintuose vaikams ir paaugliams vedė garsiausi Lietuvos žvejai – TV laidos „Vienam gale kablys“ vedėjas Paulius Korsakas bei Pasaulio spiningavimo čempionas Janas Prialgauskas.

Akcijos „ŽvejOK 2015“ koordinatorė Ernesta Apanavičiūtė su savanoriais talkininkais į Kintus suvažiavusiems vaikams išdalino po plūdinės meškerės komplektą. Valą, plūdę, šviną ir kabliukus vaikai rišosi patys. Kuriems trūko įgūdžių, talkino akcijos savanoriai, su savo globotiniais atvykę auklėtojai.

Kiekvienas akcijos dalyvis dovanų gavo po ryškiai raudoną kepuraitę su generalinio akcijos rėmėjo – firmos „Rapola“ – ZVEJOK 9pavadinimu.

Kad būtų lengviau prisivilioti žuvį, kiekvienam žvejui padalinta ir jauko, kurį padovanojo kitas akcijos rėmėjas – AB „Kauno grūdai“.

Prie vandens telkinių vaikai ne tik mokėsi žvejoti, bet iš karto dalyvavo varžybose, kuriose buvo varžomasi dėl ilgiausios, didžiausios, mažiausios žuvies, didžiausio pagautų žuvų skaičiaus ir kitų nominacijų. Nugalėtojai buvo apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Akcijos „ŽvejOK 2015“ varžybose Kintuose labiausiai sekėsi Saugų globos namų auklėtiniams. O šių namų atstovei 14 metei Karolinai pasisekė labiausiai: ji sugavo didžiausią žuvį – 64 cm ilgio 4 kg svorio karpį ir tapo akcijos „ŽvejOK 2015“ nugalėtoja Lietuvoje.

Kiti UAB „Kintai“ tvenkiniuose žvejoję nugalėtojai:

* daugiausiai žuvų pagavę žvejai: Airidas (12 vnt.), Viktorija (11 vnt.) ir Dainius (10 vnt.); visi jie – iš Saugų vaikų globos namų;
* didžiausią žuvį pagavę žvejai: Karolina (64 cm), Neilas (49 cm), Artūras (40 cm); visi jie – iš Saugų vaikų globos namų;
* mažiausią žuvį pagavęs žvejys – Norbertas (4 cm) iš globos namų „Naminukas“;
* didžiausią ir vienintelę lydeką pagavęs žvejys – Skaistė (36 cm) iš Saugų globos namų;
* pirmasis pagavęs žuvį žvejys – Artūras iš Mosėdžio globos namų;
* atkakliausias žvejys – Vilius iš Saugų globos namų;
* jauniausias žvejys – Erikas iš globos namų „Naminukas“.

8zvejokVisi žvejai laikėsi, P.Korsako žodžiais tariant, kultūringos žvejybos taisyklės: pramogaujant, nedaryti gamtai žalos.

Visos pagautos žuvys buvo pamatuotos, pasvertos, nufotografuotos ir paleistos atgal į tvenkinį. Taigi – nei žvyno, nei uodegos…

Po varžybų visi mėgavosi akcijos koordinatorės E.Apanavičiūtės išvirta žuviene.