Kintuose pūs vasariškas vėjas – Vėlungis

Vlungio akimirka2Rugsėjo 4-6 d. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras organizuoja tradicinę vaikų ir jaunimo etnokultūrinę stovyklą „Vėlungis“. Etnografinių regionų metams rengiama stovykla jau penkioliktą kartą kvies pamario ir pajūrio folkloro ansamblių vaikus ir jaunimą į Kintus (Šilutės r.), kur drąsiai ir veržliai ieškosime žinių apie Mažosios Lietuvos kraštą ir raštą. Prieš kiekvieną stovyklą organizatoriai programą rengia naują programą, pritaikydami ją atvykstančių dalyvių amžiui ir poreikiams.Pamario ir vandenų krašte jaunieji folkloro mylėtojai susipažins ne tik su Kintų miestelio architektūrinėmis grožybėmis, išskirtiniais miestelio objektais, bet ir keliaus vandens keliu. Kelionę laivais apgaubs nepaprasti pasakojimai apie istorinį ir unikalų pamario kraštą.

Jaunieji stovyklautojai iš arti pažins ir šio regiono ženklą – vėtrunges,  kurios atspindi prie vandens gyvenusių žmonių kasdienybę ir svajones. Vėtrungių metai pasibaigė, tačiau dėmesys ir susidomėjimas jomis nedingo. Vaikai ir jaunimas patys kurs savo PROGRAMA 1 L SPvėtrungę bei su medžio meistru kurs medinę vėtrungę. Nebus pamiršti ir kiti etnografiniai regionai – vaikai susipažins su regionų etnomuzikavimu, dainomis, pasakojimais.  

Šeštadienio vakarą stovyklos „Vėlungis“ dalyviai išvys molinį sapną. Kas tai? Kauno valstybinio lėlių teatro aktoriai pristatys vieną iš premjerinių spektaklių „Molinis sapnas“ (rež. Andrius Žiurauskas).

„Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas.  Spektaklis skirtas visai šeimai ir bus rodomas Kintų vidurinės mokyklos daugiafunkciame skyriuje.

Laukiame ir tikimės, jog stovykloje pūs tik šiltas ir vasariškas vėjas Vėlungis.

Etnokultūrinę stovyklą globoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija

Partneriai ir draugai: Kintų Vydūno kultūros centras, Kintų vidurinė mokykla, Kintų seniūnija, Šilutės kultūros ir pramogų centras, amatininkų gildija „Krikragaa“.