Kintuose – „Širdis pilna ugnies“

sirdis pilna ugniesM. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas, tęsdamas ilgalaikį kultūrinį bei švietėjišką projektą  „VAKAR  IR  VISADOS“  bei Kintų Vydūno kultūros centras,  2015 m. rugpjūčio 14 d. (penktadienį)   16  val.  Kintų Didžiojoje bažnyčioje (Kintų mietelis, Šilutės  rajonas), tryliktojo emalio meno laboratorijos „Pamario  ženklai“ uždarymo proga,  kviečia pamatyti „šiltą“ vasaros programą „ŠIRDIS  PILNA  UGNIES“ (scenarijus ir režisūra V. Kochanskytės).

Tai romansų ir lyrikos vainikas, – lietuviškų romansų karaliaus Aleksandro Kačanausko ir kitų kompozitorių romansai, lietuvių poetų lyrika.

Muzikologė Eugenija Žakienė rašo: „Charizmatiškoji aktorė V. Kochanskytė yra išsitarusi: „Siekiu, kad, atėję į susitikimą su manimi, žmonės, visų pirma, apsvaigtų nuo emocijų srauto, o jam pasibaigus – norėtų gyventi gražiau…“ Pastarųjų metų aktorės  režisuoti kameriniai projektai, kur susitinka literatūra, muzika, daina, judesys, spalva, šviesa, vaidyba,  primena XIX a. paplitusių muzikinių salonų dvasią. Ypatingas dėmesys  skiriamas  betarpiškam atlikėjų ir publikos bendravimui, intymios nuotaikos sukūrimui. Trijų menininkių sukurta romantiška, jausminga programa „Širdis pilna ugnies“  įtraukia publiką į muzikos ir  poezijos dialogą,  tam tikrą improvizaciją, o žiūrovams dovanoja kerintį meilės ilgesiu persmelktą vakarą.“

Atlikėjai:

Giedrė  Zeicaitė – dainininkė, sopranas, tarptautinių konkursų laureatė.
Kamerinės muzikos atlikėja, itin artistiška  dainininkė, žavinti ne tik ypatingai gražiu ir išvystytu vokalu, bet ir įtikinančia kūrinių interpretacija, jautriu autoriaus muzikinės minties perteikimu.

Edita  Zizaitė – pianistė, tarptautinių festivalių dalyvė.
Pianistė, subtiliai įsiklausanti į partnerį,  o jos preciziškas muzikavimas kūriniams suteikia netikėtų spalvų.

Virginija Kochanskytė – aktorė, renginių režisierė.
Menininkė, nuolat nustebinanti gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir jos kuriamų kamerinių projektų  intelektualumu, teatrine žaisme, muzikos ir žodžio derme.