Kitais metais vyks 13 strateginių renginių

Silutes miesto svente 027Šilutės rajono savivaldybės taryba kasmet tvirtina Šilutės rajono savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašą, kuriems, formuojant biudžetą, numatomas dalinis finansavimas iš Kultūros plėtros programos.

2014 metų strateginių kultūros renginių sąraše yra 11-os seniūnijų šventės ir po vieną Šilutės muziejaus bei F.Bajoraičio viešosios bibliotekos strateginį renginį.

Rusnės seniūnija yra nusprendusi, kad kas antri metai vyks arba Šaktarpio, arba Laivininkų šventė, tad 2014 m. bus organizuojama Šaktarpio šventė.

Siekiant aktualizuoti išskirtinę Mažosios Lietuvos etnoregiono istoriją, Šilutės muziejus organizuoja tradicinį renginį „Mažosios Lietuvos studija. Krašto istorijai propaguoti skirtas renginys“, kurio metu pristatoma ekspedicijų metu surinkta medžiaga, pateikiama visuomenei išskirtinė mūsų krašto tema.

Šilutės miesto šventė, tradiciškai organizuojama paskutinį gegužės šeštadienį, įtraukia viso rajono gyventojus ir ypatingai jaunimą.

Juknaičių seniūnijos šventė „Visada jauni“ atspindi seniūnijos bendruomenės tradicijas, o Vainuto Joninės sutraukia tūkstančius šventės dalyvių ne tik iš seniūnijos, bet ir iš aplinkinių rajonų.

Gardamo seniūnijos renginys „Sugužėkim, suskambėkim…“ sukviečia Šilutės ir gretimų rajonų pasakorius ir pavienius muzikantus.

Tradiciniame Saugų seniūnijos renginyje „Po malūno sparnais“ kasmet vyksta žirgų konkūras Mero taurei laimėti.

Katyčiuose renginio „Ir piliakalniai kalba…“ metu minima Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Dvaro šventėje Švėkšnoje tradiciškai vyksta tarptautinis šokių festivalis „Šokim šokimėlį“, pristatomos dvarų kultūros tradicijos.

Kaimynų šventė Usėnuose skirta šauniam kaimynų pasibuvimui drauge – ne tik pačių usėniškių, bet ir gretimų seniūnijų.

Tradicinė pabaigtuvių šventė Žemaičių Naumiestyje – „Dagotuvės“.

F.Bajoraičio viešoji biblioteka siūlo 2014 m. neorganizuoti Kraštiečių sueigos, o ypatingą dėmesį skirti pasaulinio lygio žmogaus – Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir siūlo strateginį renginį „Donelaitika: knyga, žodis, konfesija ir menas epochų kultūriniuose perskaitymuose“.

Žuvienės virimo čempionato tradicija tęsiama rugsėjo pirmąjį šeštadienį.