Kitais mokslo metais nebeliks Šilutės pradinės mokyklos

SKUODIENE 1Nuo kitų metų rugsėjo mėnesio Šilutės pradinė mokykla, kaip įstaiga, nustos egzistuoti. Ji su visais moksleiviais ir turtu bus prijungta prie šalia esančios Pamario pagrindinės mokyklos.

Apie tokią pertvarką rajono politikams komitetų posėdžiuose pranešė Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Pasak vedėjos, nei dabartiniai Pradinės mokyklos mokinukai, nei Pamario pagrindinėje mokykloje besimokantys pradinukai su pertvarka susijusių pokyčių nepajus, nes klasės nebus kilnojamos iš vieno pastato į kitą.

Ši pertvarka rajono švietimo sistemai bus naudinga finansiškai, nes bus efektyviau naudojamos mokinio krepšelio lėšos.

Šios pertvarkos idėja, pasak B.Tekorienės, gimė Šilutės pradinės mokyklos direktorei Liudai Skuodienei pateikus prašymą atleisti iš pareigų.

Direktorė pageidauja išeiti iš darbo nuo šių metų kovo 6 dienos. Jau parengtas Tarybos sprendimo projektas, kad L.Skuodienei, šalių sutarimu, būtų išmokėta 4 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka ir piniginė kompensacija už 29 kalendorines dienas nepanaudotų kasmetinių atostogų.

Laikinai eiti direktorės pareigas bus pavesta Danguolei Norkuvienei, Šilutės pradinės mokyklos direktorės pavaduotojai ugdymui.

Savivaldybės Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Bernotienė rajono politikams sakė, kad L.Skuodienė paprašė tik keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinės kompensacijos, nors pagal turimą darbo stažą galėjo prašyti ir trečdaliu didesnės kompensacijos.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos B.Tekorienės, kad L.Skuodienė pareigas ėjo nepriekaištingai. Ji Šilutės pradinei mokyklai vadovauja nuo 1990 m. liepos 1 dienos.

L.Skuodienei atsistatydinus nebereikės skelbti konkurso naikinamos mokyklos direktorės vietai užimti.

Kalbėdama apie pradinės mokyklos prijungimo prie Pamario pagrindinės mokyklos finansinę naudą, B.Tekorienė tvirtino, kad taip rajono biudžetas kasmet turės apie 400 tūkstančių litų ekonominį efektą. Šilutės pradinei mokyklai pagal vaikų skaičių kasmet trūkdavo apie 170 tūkst. litų, kad būtų normaliai finansuojamas ugdymo procesas. Sujungus abi mokyklas į vieną, Pamario pagrindinėje mokykloje padidės moksleivių skaičius (apie 300 pradinukų), todėl bus gautas apie 400 tūkst. litų didesnis moksleivių krepšelis.

L.Skuodienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad atsistatydinti iš einamų pareigų ji nusprendusi pati, juolab kad prieš 1,5 metų sulaukė pensinio amžiaus. Pradinei mokyklai vadovavo nuo pat jos įkūrimo. Šiemet ši mokykla išleis 22-ąją, ko gero, paskutinę pradinukų laidą.

Apie planuojamą mokyklos prijungimą prie Pamario pagrindinės L.Skuodienė sako sužinojusi tik po to, kai jau buvo padavusi prašymą atleisti iš pareigų šalių sutarimu.

Paklausta, kodėl nepasinaudojo galimybe prašyti maksimalios kompensacijos, L.Skuodienė sakė suprantanti sunkią mokyklos finansinę situaciją.

Direktorė tikisi, jog būsima pertvarka bus įgyvendinta taip, kad moksleiviai ir jų tėveliai to nepajus.