Klaipėdos dramos teatro spektaklis sielai ir jausmams „Oskaras ir ponia Rožė“

Oskaras ir ponia RoSpalio 4 d. 18 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre žiūrovų lauks Klaipėdos dramos teatro spektaklis – Eriko Emanuelio Šmito „Oskaras ir ponia Rožė“.

Spektaklį režisavo Povilas Gaidys. Jums vaidins aktoriai Elena Gaigalaitė, Donatas Švirėnas, Linas Lukošius, Simona Šakinytė, Toma Gailiutė, Česlovas Judeikis, Renata Idzelytė bei Arnoldas Eisimantas.

„Oskaro ir ponios Rožės“ autorius E.E.Šmitas (Eric Emmanuel Schmitt) – ne tik vienas garsiausių pasaulyje šiuolaikinių dramaturgų, apdovanotas Prancūzų akademijos teatro premija: akademiniuose sluoksniuose jis žinomas filosofas, Švietimo epochos specialistas.

Teatro sferose E.E.Šmitas žinomas kaip neprilygstamas šmaikščių dialogų meistras.

Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Oskaras ir ponia Rožė“ – tai dešimtmečio vaiko, sergančio nepagydoma liga, istorija.
Paskutiniąsias dvylika jo gyvenimo dienų močiutė Rožė (akt. E.Gaigalaitė) pasiūlė mažajam Oskarui (akt. D.Švirėnas) pačios sugalvotą žaidimą, kuris pavirto ištisu gyvenimu…

Tai ne tiek skaudus, kiek labai šviesus ir skaidrus pasakojimas. Tai istorija apie draugystę, tikėjimo ir vilties paieškas.
Spektaklyje pagrindinius vaidmenis atlieka skirtingų kartų aktorių duetas – virš 50 metų scenai paaukojusi E.Gaigalaitė bei jaunas aktorius D.Švirėnas. Kuo gali pasidalinti išmintis ir jaunystė, patirtis ir naivumas, ko vienas kitą gali išmokyti? Pasirodo, labai svarbių ir reikšmingų dalykų, ir ne tik scenoje…

E.E.Šmitas apie savąją knygą rašo: „Kaip ir Oskaras, aš žinau, ką reiškia sirgti nepagydoma liga, bet, skirtingai nei Oskaro, mano gyvenimas buvo išgelbėtas. Todėl ir nusprendžiau pradėti rašyti kūrinį „Oskaras ir ponia Rožė“. Metų metus nedrįsau pradėti rašyti tos knygos, žinojau, kad tai bus tabu – sergančio vaiko tema. Dostojevskis yra pasakęs, jog vaiko mirtis priverčia žmogų nebetikėti, jog Dievas yra.

Kūrinio pradžioje Oskaras netiki Dievu ir rašo jam tik prašomas močiutės Rožės. Tačiau kasdienis laiškų rašymas padeda berniukui – leidžia jam suvokti skirtumą tarp to, kas gyvenime svarbiausia ir tik paviršutiniška, kas dvasiška ir materialu. Ir kaskart rašydamas Oskaras išsako, kas visų svarbiausia – atveria savo širdį gyvenimui ir pasauliui“.

2011 m. vykusiame Dalios Tamulevičiūtės vardo profesionalių teatrų festivalyje „Oskaras ir ponia Rožė“ pelnė laurus net trijose nominacijose: žiūrovai išrinko jį geriausiu festivalio spektakliu, aktorė E.Gaigalaitė už ponios Rožės vaidmenį išrinkta geriausia festivalio aktore, o aktorius D.Švirėnas už Oskaro vaidmenį tame pačiame spektaklyje pripažintas ryškiausiu festivalio jaunuoju aktoriumi.