Klaipėdos krašto auksakalių cecho parodoje – šilutiškiai juvelyrai

auksakaliaiKlaipėdos „Rūtų“ galerijoje surengta paroda „E pluribus unum“ – antrasis Klaipėdos krašto auksakalių cecho prisistatymas publikai – juvelyrinių dirbinių parodos atidarymas. Parodos pavadinimas – „E pluribus unum“ – lot. „Iš daugelio vienas“.

Tarp parodoje darbus pristatančių menininkų – šilutiškiai Adomas Milukas, Robertas Krapavickas, Aušra Mačiulaitienė.

„Praėjusiais metais mūsų tikslas buvo kuo išsamiau prisistatyti Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos visuomenei. Šią parodą jau galime vadinti tradicine – norėtume, kad ši paroda taptų dar viena savita Klaipėdos miesto tradicija, kaip Klaipėdos pilies džiazo festivalis arba Jūros šventė. O kadangi tradicija gali būti tik puosėlėjama, o tai numato ir pastovią kaitą, visi parodos dalyviai šiais metais atsiskleidžia truputį kitaip.

alfredo-zvagulio-kurinys-50b47afa44639Pirmosios parodos metu stengėmės parodyti kuo platesnį Vakarų Lietuvos autorinės juvelyrikos spektrą , šiais metais dalijames su parodos lankytojais ypatingais darbais – labiau atskleisdami savo asmeniškumą. Mūsų daug, mes visi labai skirtingi, bet štai rengiame vieną parodą, kurią stengiames išlaikyti labai vientisą ir harmoningą, taip sekdami mūsų šių metų parodos motto „e pluribus unum“ – kas lotyniškai reiškia „ iš daugelio vienas“ – pasakoja parodos kuratorius ir KKAC pirmininkas juvelyras dizaineris Viktoras Sitalo.

Šešiolika parodos dalyvių, atstovaujantys ne tik keliems Klaipėdos krašto miestams, bet ir skirtingoms auksakalystės meno pakraipoms, paruošė įspūdingą darbų kolekciją, kurią jungia vienybės įvairovėje principas. Paroda bus įdomi ne tik juvelyrinių dirbinių megėjams.

Be papuošalų ekspozicijoje bus pristatomi meninio emalio kūriniai, numizmatika, ir netgi neįtvirtinti brangakmeniai, kurie galbūt sužadins lankytojų fantaziją ir kurios bus galima panaudoti kuriant unikalų papuošalą .

„Parodai paruošiau jaunavedžių komplektą,“ – šypsosi šilutiškė emalininkė Aušra Mačiulaitienė, – „Jį sudaro apyrankė ir auskarai jaunajai bei segė į atlapą jaunajam. Koks jis? …Tyras. Tikra šeimos relikvija, perduodama iš kartos į kartą ir turinti didelę išliekamąją vertę.“

Antroji Klaipėdos krašto auksakalių cecho paroda „E pluribus unum“ veiks Rūtų galerijoje (Danės g. 9) iki gruodžio 22d. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai maloniai kviečiami apsilankyti, o parodos atidarymo metu ir asmeniškai susipažinti su savo kūrinius pristatančiais auksakaliais.

 

Auksiniai juvelyrika internetu