Klaipėdos krašto metai užbaigti rajoniniu žinių turnyru

rajoninis protu musis kariaiKatyčių pagrindinėje mokykloje vyko Klaipėdos krašto prijungimo prie Didžiosios Lietuvos 90-mečiui skirtas baigiamasis tarpmokyklinis protų kovų turnyras „…kol esam lietuviai, to krašto nenustosim…“

Turnyro dalyvius iš Katyčių, Usėnų, Vilkyčių, Juknaičių, Šilutės M.Jankaus ir Pamario, Kintų, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Vainuto mokyklų pasitiko kovingai nusiteikę Klaipėdos krašto savanoriai, į sukilėlių štabą praleidę tik teisingai slaptažodį pasakiusias komandas.   Kovos pradžioje iškilmingai pakviestos ir susirinkusiems pristatytos Direktorijos misija buvo stebėti kovą, vertinti ir priimti svarbius sprendimus. Direktorijos pirmininkei, Katyčių seniūnei Juzefai Tamavičienei įteiktas sukilimą menantis šautuvas, kurį ji geranoriškai perdavė Šilutės pirmosios gimnazijos istorikui Algirdui Gečui.

Kiti du svarbūs Direktorijos nariai buvo Katyčių pagrindinės mokyklos direktorius Algirdas Plaipa bei Katyčių rajoninis protu musis gecas su sautuvubendruomenės pirmininkas Viktoras Vaitiekovas.

Kiekviena komanda, pasipuošusi sava atributika, prisistatė susirinkusiems ir kova prasidėjo. Tam, kad kova vyktų garbingai, su šautuvu rankose po salę vaikščiojo ir tvarką prižiūrėjo Direktorijos narys Algirdas Gečas. Komisijos nariai atidžiai tikrino atsakymų lapelius ir skaičiavo taškus.

Susumavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai.

Du papildomi taškai už įspūdingą atributiką buvo skirti Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komandai „Pamario lietuvininkai“ (mokytojos Nijolė Budvytienė, Violeta Stanišauskienė), pasipuošusiai lietuvininkų drabužiais bei prisistačiusiai jų šneka. Ši komanda užėmė III vietą ir gavo Švietimo skyriaus prizą.

Antrosios vietos laimėtojais tapo Juknaičių „Jukniukai“, jiems atiteko Katyčių bendruomenės prizas.

rajoninis protu musis nugaletojai naumiestisKatyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė protų turnyro „…kol esam lietuviai, to krašto nenustosim…“ pirmosios vietos nugalėtojams – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos komandai „Nuo rubežiaus“ (mokytoja Liucija Šertvytienė), įteikė Katyčių seniūnijos įsteigtą prizą.

Šio renginio idėjos autorius ir sumanytojas Algirdas Gečas savo prizą skyrė Vainuto gimnazijos komandai „Kavalieriai ir panelės“. Prie sveikintojų prisidėjusi Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka geriausiai pasirodžiusių komandų kapitonams įteikė po USB atminties raktą.

Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka ir Šilutės rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis didžiausią padėką skiria Katyčių pagrindinei mokyklai, noriai sutikusiai įgyvendinti šį projektą, skirtą Klaipėdos krašto metams, ir tapusiai viena iš organizatorių.