Klaipėdos pareigūnai Šilutės rajone aptiko degtindarių kaimą

Naminės fabrikėlis. / Klaipėdos apskr. VPK nuotr.Penktadienį Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos biuro pareigūnai išvyko į Šilutės rajono Užlaukės kaimą patikrinti neįtikėtinos informacijos: neva, kaimo pavadinimą jau pats laikas keisti į Degtindarių, mat jame gyvena vos apie 60 gyventojų, iš kurių bent trečdalis suaugusiųjų užsiima naminės degtinės gamyba.

Esą, naminės upės liejasi laisvai, o jos gamybos atliekomis penimi ne tik paršiukai, bet ir ganyklose besiganantys veršeliai.

Vaizdai Užlaukės kaime apstulbino net visko mačiusius pareigūnus.

Pasidaliję į dvi grupes, pareigūnai vienu metu apsilankė dviejose sodybose. Ne tik ore tvyrantis naminės degtinės tvaikas, bet ir pamatyti vaizdai bei bravorų gabaritai užgniaužė kvapą: taip atvirai vos kelių šimtų metrų atstumu viena nuo kitos esančiose sodybose veikiančių bravorų daugiau nei 15 metų kovos su degtindariais patirtį turintys pareigūnai dar nebuvo regėję.

Tuo metu, kol iš Šilutės pakviesti pareigūnai fiksavo įkalčius pirmosiose dviejose varyklose, klaipėdiškiai mikliai įveikė elektriniais piemenimis pažabotą pievą ir apsilankė dar vienoje to paties kaimo sodyboje: ten tvyranti sumaištis bemat išdavė, jog šiuolaikinėmis ryšio priemonėmis kaime jau paskelbtas aliarmas, tačiau pareigūnų būta greitesnių: trečiojoje sodyboje rasta įranga pagreitintam naminukės varymui – du aparatai „pirmukui” ir „antrukui” varyti vienu metu.

Varyklos savininkai nesėkmingai bandė išpilti pagamintą ir gaminamą „gėrį”.

Apimti azarto pareigūnai ketino aplankyti dar bent porą to paties kaimo vietelių, tačiau įvertinę informacijos sklaidos greitį bei esamą padėtį, šiuos planus atidėjo netolimai ateičiai.

Iš viso visose trijose varyklose rasta per 11 tonų paruošto naminės gamybai raugo bei bemaž 800 litrų jau pagamintos produkcijos.

Aplink sodybas esančiose ganyklose raugo („brogos”) dribsniais aplipusiais palūpiais, vis papūsdami jiems patiektą dar karštą ir garuojantį rusvą srėbalą, nesuskaičiuojamas naminės gamybos atliekas palaimingai sriaubė buliukai. „Pagerinta” mėsytė, tikėtina, netruks gali pasiekti ne tik mūsų su jumis, bet ir kokio prašmatnaus restorano lėkštes…

Trijų sodybų šeimininkams gresia baudžiamoji atsakomybė, o pareigūnai suka galvas, kas gi pajėgtų išgerti tokius masinei gamybai prilygstančius kiekius „samagono” – tikėtina, jog degtindarių kaimo viralas ne vieną dieną malšino platesnės geografijos, nei apima Pamario kraštas, gėrikų troškulį.