Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (KPPAR) direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro susitiko su Šilutės savivaldybės verslininkais, įmonių vadovais. Tiesiai šviesiai tariant, įvyko raginimas kurti Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų filialą Šilutėje.
Minėtoje organizacijoje Klaipėdoje jau yra registruotos 8 Šilutės rajono įmonės, tačiau pagal statutą, norint įsteigti filialą reikia dar bent 7 įmonių, kad filiale būtų susijungusios 15 ar daugiau įmonių. Tuomet galėtų būti renkamas filialo vadovas, paskirtas atstovas teikti ir kaupti rajono verslininkams aktualią informaciją.
Rajono savivaldybėje surengtame susitikime dalyvavo minėtų rūmų nariai – verslininkai ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
Klaipėdos apskrities verslo statistika
Klaipėdos apskrityje veikia daugiau kaip 9 tūkst. įmonių. Daugiau kaip 130 iš jų – užsienio kapitalo įmonės, kurių kasmetinę apyvartą sudaro daugiau nei 3,9 mlrd. Eur. Be to, užsienio kapitalo įmonės jau sukūrė daugiau kaip 10 tūkst. naujų darbo vietų. Klaipėdos regione užsienio įmonės dažniausiai dirba gamybos srityje. Kalbant apie Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną (LEZ), joje yra įsikūrę virš 100 įmonių, kurios yra sukūrusios labai daug darbo vietų. Klaipėdos LEZ esančių įmonių bendra apyvarta kasmet siekia daugiau kaip 800 mln. Eur.
Šilutės savivaldybėje 2017 metais veikė 753 įmonės – 8 proc. nuo visų apskrityje veikiančių įmonių.
Klaipėdos apskritis – viena pirmaujančių apskričių Lietuvoje pagal joje sukuriamą bendrąjį vidaus produktą vienam gyventojui bei vidutinį darbo užmokestį. Didžiausią pridėtinę vertę Klaipėdai sukuria transporto, apdirbamosios pramonės bei prekybos sektoriai.
Nedarbo lygis Klaipėdos mieste 2017 m. siekė tik 6,8 proc. Tokį rodiklį lemia gera ekonominė padėtis ir didelė įmonių koncentracija. Tačiau Šilutės savivaldybėje šis rodiklis yra tarp prasčiausių Lietuvoje – 12,5 proc.
Dėl šio rodiklio tikslumo, kaip ir visuomet nesutiko savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis teigė, kad turi pavydžių, kaip namų ūkiuose dirbantys šeimos nariai yra registruoti ir Darbo biržoje dėl bedarbio statuso, nes jis leidžia gauti socialinę paramą. Be kita ko, V.Laurinaitis pasidžiaugė, kad su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sutarta dėl Darbo biržos Šilutės skyriaus paslaugų reorganizavimo. Bus siekiama mažinti nedarbo lygį užimtumo programa, kurią organizuos Savivaldybės seniūnijos.
Kokia rūmų veiklos nauda verslui
V.Kažuro susitikime pasakojo apie organizacijos statusą, veiklą ir naudą verslo įmonėms.
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra Tarptautinių prekybos, pramonės ir amatų rūmų (ICC), vienijančių tūkstančius kompanijų daugiau nei 300 pasaulio šalyse (www.iccwbo.org), Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos EUROCHAMBRES, atstovaujančios 44 nacionalines prekybos ir pramonės rūmų asociacijas (2000 regioninių bei vietinių prekybos ir pramonės rūmų, kuriems priklauso virš 18 milijonų Europos įmonių (www.eurochambres.eu), bei Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos, vienijančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmus (www.chambers.lt), narys.
Pasak V.Kažuro, įmonė tapusi KPPAR nare taip pat gali įsijungti į šį tinklą, vienijantį ne tik pasaulio bei Europos įmones, bet ir daugiau nei 230 Klaipėdos miesto ir regiono įmonių. Narystės privalumais galės naudotis visos tokios prisijungusios įmonės. Daugelis informacinių paslaugų, teikiamos KPPAR nariams yra nemokamos, teikiamos išimtinai tik nariams arba taikant nuolaidas.
Per KPPAR informacijos tinklą įmonės suranda klientus savo produkcijai, gauna informaciją apie tiekėjų ar pirkėjų patikimumą, randa būtinų prekių gamintojus, informaciją apie verslo galimybes Europoje, finansavimo šaltinius bei subsidijas, politiką bei įstatymus, konsultacijas importo ir eksporto klausimais, tyrimus bei viešuosius pirkimus.
Apie patirtą KPPAR veiklos naudą susitikime liudijo UAB „Česlovo vynas“ atstovė Tatjana Ramoškienė. Ji pasakojo, kad pradėjus gaminti vyną bendrovė susidūrė su didžiausia taros problema. Lietuvoje vyno butelių niekas negamina, o iš prekybininkų tarpininkų pirkti brangu. Pasak Tatjanos, rūmų darbuotojos per labai trumpą laiką surado net tris vyno butelių gamintojus ir be jokių tarpininkų paslaugų. Be to visuomet operatyviai suteikiama ir teisinė informacija.
Kitas šilutiškis verslininkas UAB „Stamela“ direktorius Stanislovas Liepis yra net KPPAR tarybos narys. Jam aktualūs minėtoje organizacijoje rengiami seminarai, verslo partnerių susitikimai.
Tarp susitikimo dalyvių buvęs UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas kalbėjo, kad ko gero Šilutės verslininkams derėtų jungtis ir steigti KPPAR Šilutės filialą. Juolab, kad trūksta tik dar 7 įmonių. Jis mano, kad pats galėtų atvesti bent tris naujus narius.
Susitikimas baigėsi optimistine nuotaika, kad toks filialas Šilutėje bus.
Rašyti atsakymą