Klausimėlis: politikai sužibėjo išmintimi ir nelabai…

man thinkingAr tikrai viską, ką aš čia prišnekėjau, ir surašysite? Tikrai taip, patikinome vieną Šilutės rajono tarybos narį. Artėjant Savivaldos dienai „Šilutės naujienos“ nutarė patikrinti, rodos, elementarius dalykus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas Tarybos narys.

Partijų lyderiams uždavėme vienodus 5 klausimus iš ekonomikos, švietimo srities, patikrinome, kokiuose kultūriniuose renginiuose lankosi, ar domisi krašto istorija, ir smalsavome, ką iš Šilutės rajono tarybos narių norėtų pakviesti pietų.

Koks šių metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetas? Tai turėtų žinoti rajono tarybos nariai, kurie svarsto, kur ir kaip šiuos pinigus skirstyti. Į Šilutės rajono biudžetą šiemet planuojama surinkti apie 112 mln. litų pajamų.

Šilutės rajone yra keturios gimnazijos – mieste – Šilutės pirmoji ir Vydūno gimnazijos, taip pat Švėkšnos „Saulės“ ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos.

„Lietuvininkais esame mes gimę…“ – dažnai kartojamos lietuvininkų himno eilutės, kurių autorius – Jurgis Zauerveinas. Nors oficialiu Lietuvos himnu tapo V.Kudirkos „Tautiška giesmė“, Zauerveino eilėraštis neprarado populiarumo. Vienas iškiliausių Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjų buvo ir publicistas, poetas, poliglotas, filosofijos daktaras.

Politikams šį kartą nesufleravome ir atsakymų, kaip įprasta, nedailinome, laiko pasiruošti atsakymams irgi nedavėme. Nuo vertinimų ir apibendrinimų susilaikome, paliekame tai jums.

Neapklausėme tik vienos partijos lyderio – „Šilutės naujienoms“ nepavyko susisiekti su TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininku Šarūnu Laužiku.

Koks šių metų Šilutės rajono savivaldybės biudžetas?

Steponas KAZLAUSKAS, Liberalų ir centro sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas – 106 – 107 mln.

Vaidas PAVILONIS,  partijos „Tvarka ir teisingumas“ Šilutės skyriaus pirmininkas – 112 mln.

Alvidas ŠIMELIONIS, Lietuvos socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininkas – Ko gero, apie 110 mln.

Virgilijus POZINGIS, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas – Apie 100 mln.

Arvydas JAKAS, judėjimo-sąjungos „TAIP“ Šilutės skyriaus pirmininkas – Planas, kiek prisimenu, kažkur yra 105 mln. litų.

Edvardas VITKAUSKAS, liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas – Apie 100 mln.

Saulius STANKEVIČIUS, Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas – 109 mln.

Kokiame kultūriniame renginyje paskutinį kartą lankėtės?

S.KAZLAUSKAS – Mykoliuko mugėje.

V.PAVILONIS – Žemaičių Naumiestyje, Dagotuvėse.

A.ŠIMELIONIS – Baltų vienybės renginiuose Juknaičiuose ir Katyčiuose.

V.POZINGIS – Žemaičių Naumiestyje, Dagotuvėse.

A.JAKAS – Paskutinį kartą lankiausi daug kultūrinių renginių. Vieną gal išskirčiau – H.Zudermano klubo dvidešimtmetis.

E.VITKAUSKAS – Kintuose, Vydūno kultūros centre organizuotame renginyje.

S.STANKEVIČIUS – Sauliaus Stankevičiaus paukščių nuotraukų parodos atidaryme. Kitų kultūrinių renginių dabar nepasakyčiau.

Kiek Šilutės rajone yra gimnazijų?

S.KAZLAUSKAS – Vydūno, Pirmoji, Žemaičių Naumiesčio… Ir, turbūt, viskas. O kaip Švėkšna, pasufleruok? Hm. Tada 3.

V.PAVILONIS – Dvi, trys… O velnias! Iš tikrųjų tai žinau – keturios.

A.ŠIMELIONIS – 4 gimnazijos.

V.POZINGIS – 4 gimnazijos.

A.JAKAS – 4 gimnazijos.

E.VITKAUSKAS – Pačioje Šilutėje yra dvi gimnazijos. Gimnazijos statusą gali įgyti mokiniai tam vadinamam technikume, toliau – proftechninėj statybininkų mokykloj. Dar yra gimnazijos Švėkšnoje ir Žemaičių Naumiestyje.

S.STANKEVIČIUS – Žinau, kad yra 60 įmonių mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo. Kiek gimnazijų, nepasakysiu, nežinau.

Kas yra Jurgis Zauerveinas? Kal žinote jo nuopelnų?

S.KAZLAUSKAS – Šilutėje tikrai žymus žmogus, o daugiau labai jau ten nelįsiu į ištakas. Jis garsus meno srityje.

V.PAVILONIS – Zauerveinas? Gėda, žinau ir vardą, ir pavardę, bet kuo jis nusipelnęs mūsų kraštui, ne… Šišioniškis. Kokie jo nuopelnai, negražu, bet negaliu pasakyti…

A.ŠIMELIONIS – J.Zauerveinas – lietuvininkų himno autorius. Dar žinau, kad yra gatvė Šilutėje jo vardu pavadinta.

V.POZINGIS – (juokiasi) O ko nors įdomesnio negalėjot paklausti? Ar čia mūsų krašto atstovas, ar Mažosios Lietuvos atstovas, reikėtų pirmiausia diskutuoti… Reikia permąstyti, kas jis toks buvo: ar iš tų lietuvybės puoselėtojų, ar mūsų lietuvininkų kalbos kažkas, man atrodo. Bijau pasakyti šituo klausimu. Jokio jo kūrinio nežinau, nes mes baigėm anksčiau, mums neduodavo jų kūrinių skaityti. Dėl to gal mums sudėtingiau prisiminti.

A.JAKAS – J.Zauerveinas – labai žymus žmogus, rašytojas. Jis, kiek atsimenu, mokėjo labai daug kalbų, buvo poliglotas. Jam priklauso lietuvininkų himnas „Lietuvininkais esame mes gimę“.

E.VITKAUSKAS – Šilutės šviesuolis, jo nuopelnų nežinau, tik kur yra gatvė – žinau.

S.STANKEVIČIUS – Nežinau, tikrai neatsakysiu.

Ką iš Šilutės rajono tarybos narių norėtumėte pakviesti pietų ir kodėl?

S.KAZLAUSKAS – Tikrą draugą gyvenime gali turėti tik vieną, maksimum – du. O šiaip draugų yra visa Šilutė – 22 tūkstančiai pažįstamų… Pakviesti įdomų pašnekovą ir draugą… Šarūną Laužiką ir įdomu pabendrauti su istoriku Algirdu Geču.

V.PAVILONIS – (juokiasi) Čia geras! Dabar toks priešrinkiminis laikotarpis, šiaip su visais būtų galima padiskutuoti. Jei būtų nerinkiminis laikotarpis, dabar taip staigiai suku mintyse ratus aplink stalą… Aišku, su moterim maloniau pietų. Su Genute Kimbriene malonu visada šnekėti, su Sauliumi Vytuviu gana įdomu pabendrauti. Ir Algirdas Balčytis, ko gero, neblogai būtų.

A.ŠIMELIONIS – Žinoma, merę.

V.POZINGIS – Pietų norėčiau pakviesti Daivą Žebelienę, dėl to, kad Šilutės merė.

A.JAKAS – Gal Algirdą Gečą, todėl, kad tai yra šviesus žmogus, apsišvietęs, pedagogas. Visą laiką įdomu su juo bendrauti. Jis pokalbyje visą laiką suranda vieną ar kitą istorinį faktą, panašų, analogišką į tai, kas vyksta dabar.

E.VITKAUSKAS – (ilgai mąsto). Su kiekvienu kolega mielai papietaučiau, pašnekėčiau, ar sunkiausia, ar lengviausiai perkandamą. Turbūt su visais esu pietavęs, todėl vieno neišskirčiau.

S.STANKEVIČIUS – Norėčiau pakviesti Algirdą… Kaip ten jis… Gečą, Darių Sosčeką ir gydytoją Vincentą Bubilienę. Man patinka bendrauti su intelektualiais žmonėmis, o juos tokiems priskirčiau.

Silutes naujienu LOGO