Klubas „Sielos paguoda“ atšventė 15-ąjį gimtadienį

sielos paguoda ansamblis15-ąjį gimtadienį prieš savaitę atšventė Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centro (PSPC) klubas „Sielos paguoda“, vienijantis žmones su sielos negalia.

Prieš tuos 15 metų sielos negalią turintys žmonės rinkdavosi Šilutės ligoninėje, vėliau jų susibūrimų vieta ne kartą keitėsi, kol galiausiai įsikūrė Šilutės PSPC patalpose, M.Jankaus g. 10.

Į gimtadienį susirinko 26 klubo nariai. Šventę pradėjo klubo narių vokalinis ansamblis „Dainos pakylėti”, kuriam vadovauja Antanas Kmita.
Su gimtadieniu klubo narius sveikino klubo sumanytoja ir krikštamotė, PSPC direktorė gydytoja Loreta Šiaudvytytė. Tai ji suprato, kad vien vaistų ligoniams nepakanka, kad labai reikia ir bendraminčių bendravimo. Gydytoja pasidžiaugė ilgai gyvuojančiu klubu ir palinkėjo jo nariams kasdien rasti bent truputėlį džiaugsmo.

L.Šiaudvytytė savo globotiniams įteikė ir dovanų – bilietus į spalio mėnesį vyksiantį Edmundo Kučinsko koncertą.
Klubo pirmininkas Vladas Janavičius padėkojo gydytojai ir taip pat įteikė gėlių bei saldumynų. Gėlėmis tądien pasveikintos ir klubo narės – moterys.
Klubo šventė praėjo, liko kasdienis darbas.

„Sielos paguoda“ plečia savo veiklą, parašiusi projektą ir gavusi finansavimą iš rajono Savivaldybės.
Klubas dirba penkias dienas per savaitę. Rengia dekupažo, floristikos, judesio terapijos, rankdarbių, dailės, dainavimo užsiėmimus, kuriems vadovauja specialistai. Organizacija vykdo socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektą bendradarbiaudama su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei rajono Savivaldybe.

Stengiamasi savo kūrybą parodyti miesto gyventojams – ne kartą dalyvauta parodose F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, ansamblis gegužės mėnesį dalyvavo Naujojoje Akmenėje vykusiame konkurse „Uždainuokime kartu”, kuriame, vertinimo komisijos sprendimu, tik per plauką netapo laureatais.
Klubas yra ta vieta, kur renkasi bendraminčiai, kur kiekvienas randa savo vietą ir pasijunta visaverčiu žmogumi. O tai, kad į klubą beveik kas mėnesį ateina naujų narių, rodo, jog „Sielos paguoda” yra labai reikalinga.