Klubas „Varmas“ garsina sportišką Šilutę

Iniciatyvinė grupė, vadovaujama prof. Henriko Sausinavičiaus, surengė spalio mėn. 29 d. Rietave atkeltą Pasaulio lietuvių stalo teniso čempionatą, kuriame dalyvavo apie 50 sportininkų. Šilutei atstovavo 9 vyrai ir viena moteris, visi klubo „Varmas“ nariai.

Klubo „Varmas“ senjorai varžybų čempionai ir prizininkai (iš kairės): R. Kavaliauskas, E. Naujokas, G. Valančius, Z. Šikšnius, J. Piekautas, G. Mikalauskienė, L. Li Čin Chai, A. M. Šaulys, V. Anuškevičius ir V. Šaulys.

Pasak klubo vadovo Jono Piekauto, šiemet vyko Pasaulio lietuvių žaidynės Druskininkuose, kurių pravedimą konkurso tvarka laimėjo privati firma ir gavo finansavimą. Matyt sportas juos nelabai domino ir viskas buvo daroma, kad kuo mažiau būtų dalyvių, ir būtų mažiau panaudota eurų. Dėl įvairių priežasčių nebuvo leista dalyvauti stalo tenisininkams, užėmusiems savo amžiaus grupėse 1-6 vietas Lietuvos čempionate.

Atkeltame Pasaulio lietuvių čempionate, kuris vyko Rietave, 60-64 m. amžiaus grupėje  šilutiškė Gražina Mikalauskienė tapo absoliučia čempione, laimėdama aukso medalius savo amžiaus grupėje, dvejete su J. Piekautu ir dvejete su Anele Valatkiene iš Kėdainių.

50-54 m. amžiaus grupėje ūkininkas Rimas Kavaliauskas, darantis didelę pažangą, buvo trečias. 55-59 metų grupėje žaidė Laimis Li čin chai, laikantis raketę nei tai kinietišku stiliumi, nei tai europietiškai, todėl labai nepatogus varžovams. Laimis buvo arti sensacijos. Vienetų varžybose užėmė antrą vietą, o vyrų dvejetų kovose kartu su Utenos atstovu iškovojo čempionų titulus.

60-64 metų grupėje žaidė šilutiškis Gediminas Valančius ir Edmundas Naujokas iš Juknaičių. Gediminas laimėjo auksą, o Edmundas  2 bronzos medalius.

70-74 m. amžiaus grupėje dalyvavo Vacys Anuškevičius, Zigmantas Tamošiūnas, Algis Mykolas Šaulys ir juknaitiškis Vytas Šaulys. V. Anuškevičius iškovojo sidabro medalį.

Algis Mykolas startavo puikiai, pralaimėdamas tik daugkartiniam Lietuvos čempionui Povilui Bagužiui ir laimėdamas sidabrą. Žaisdamas kartu su J. Piekautu užėmė antrą vietą vyrų dvejetų kovose, pralaimėjus paskutinę partiją 1:2 P. Bagužiui ir V. Armoškai. Vyrai neišnaudojo įgyto žaidybinio pranašumo, susinervino ir pridarė klaidų. Trečią medalį A. M. Šaulys uždirbo mišrių porų varžybose.

75-79 amžiaus grupėje J. Piekautas įveikė visus varžovus. Įveikęs pagrindinį konkurentą, Vidūną Armošką iš Šaulių, 3:0 jis laimėjo aukso medalį. Dvejete su Algiu Mykolu iškovojo sidabrą ir poroje su G. Mikalauskiene – auksą, netikėtai įveikę stiprią porą P. Bagužį iš Panevėžio su A. Valatkiene iš Kėdainių. Taip klubas „Varmas“ garsina sportišką Šilutę, aplenkęs visus miestus ir parveždamas į Šilutę 15 medalių.