Knygrišyklos fabrikėlį atidariusi šilutiškė kvies ir į rankdarbių pamokas

Diart kolekyvasAsmeniškai jums pagamintos ir papuoštos darbo knygos, vestuvių ar krikštynų albumai, kūdikių pasiekimų knygos, atvirutės ir dar daugybė kitų rankų darbo dovanų laukia jūsų Lietuvininkų g. 55 įsikūrusiose kūrybinėse dirbtuvėse „DiArt“.

Penktadienį, rugsėjo 14 dieną, įvyko oficialus šių dirbtuvių atidarymas. Su nauju žingsniu šių namų įkūrėją ir sielą šilutiškę Dianą Igarę sveikino šeimos nariai, bičiuliai.

Visgi šioje srityje dirbanti Diana ne naujokė. Jos gamintas darbo knygas jau pamėgo grožio, puošybos ir šou srityse dirbančios Lietuvos žvaigždės. Daugybė albumų, atsiliepimų ar linkėjimų knygų ir kitų „DiArt“ gaminių iškeliauja į įvairius Lietuvos miestus.

Prieš penketą metų rankdarbius verslu pavertusi moteris šiandien išpildė savo svajonę – Šilutėje atidarė knygrišyklos fabrikėlį- dirbtuves. Jai talkina trys pagalbininkės, kasdien atskrieja daug užsakymų.

Veiklioji Diana nežada sustoti ir ateityje – rankdarbių iš popieriaus paslapčių ji norėtų išmokyti ir moteris, kurioms tai būtų ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir poilsis nuo buities rūpesčių.

Visi gaminiai rankų darbo

Visi „DiArt“ prekės ženklo gaminiai išskirtiniai – pagaminti itin kruopščiai, išpuošti nėriniais, „Swarovski“ kristalais, piešiniais.

D.Igarė didžiuojasi, kad didžioji dalis darbų atliekama rankomis. Rankomis moterys ne tik siuva albumo lapus, bet ir atlieka kitus kruopštumo reikalaujančius darbus: iškarpo albumams puošti skirtų gėlių lapelius (vėliau juos apdegina) bei susiuva į gėlę; prisiuva karoliukus. Rankomis karpomi, prie albumų tvirtinami, dekoruojami ir albumams puošti skirti nėriniai.

„Kiekvienas gaminys yra daugybę kartų mūsų rankomis nučiupinėtas, patikrinamas kelių akių porų, kol galiausiai supakuojamas ir iš- siunčiamas klientui“, – pasakoja D.Igarė.

Visų savo darbe naudojamų technikų Diana kažkada išmoko pati, klaidų ir klystekelių keliu, kol surado teisingą geriausią kelią. Dalį šio amato paslapčių – popieriaus susiuvimą, audinių apvilkimą ji jau perdavė savo darbuotojoms.

Anksčiau be poilsio dienų nuo ryto iki vakaro dirbdavusi moteris šiandien jau daugiau laiko gali skirti šeimai. Dabar ji kuria naujus „DiArt“ gaminių dizainus, spalvų derinius, daug bendrauja su klientais.

„Kiekvienos klientės poreikiai skirtingi, taigi bendraudama su jomis stengiuosi atrasti geriausią sprendimą. Vėliau derinu piešinio maketą, apipavidalinimą“, – sako ji.

„DiArt“ dirbtuvėse naujas gaminys gimsta pakankamai greitai – per savaitę, dvi, netgi per dieną, jeigu yra poreikis ir įmanoma įterpti. Tuo tarpu kitur klientams savo užsakymų tenka laukti mėnesiais.

Naujos idėjos Dianai į galvą ateina kelionėse, taip pat ji važiuoja į tarptautines parodas, kur pristatomos interjero naujienos. Pamačiusi kažką įdomaus, ji sugeba pritaikyti savo gaminiuose. Įkvėpimo moteris taip pat semiasi ir iš kūrybingų draugių.

Siūlo unikalias 2019 m. darbo knygas

Knygrišyklos versle vyrauja sezoniškumas. Šiuo metu paklausiausios 2019 metų darbo knygos, kurių vidaus dizainas šaunus tuo, kad turi po atskirą puslapį, skirtą šeštadieniams ir sekmadieniams, ko dažnai pasigendama kitose darbo knygose.

„Dauguma mūsų klienčių dirba grožio ir puošybos srityje. Jos yra vestuvių planuotojos, stilistės, fotografės, kirpėjos. Taigi papildomi puslapiai šeštadieniams ir sekmadieniams planuoti joms yra labai patogu“, – pasakoja moteris.Diart ziuri_2

Kiekvienas darbo knygų viršelis yra unikalus, pritaikytas prie kliento norų. Jie būna aptraukti prabangia medžiaga aksomu, puošti kristalais, su jį užsakiusio žmogaus vardu ar piešiniu.

Pavasarį ir vasarą daugiausiai užsakomi albumai krikštynų ar vestuvių nuotraukoms, taip pat linkėjimų knygos, su specialiomis skiltimis svečių įrašams.

Šį sezoną „DiArt“ pristato naujieną – albumą, skirtą kūdikio pasiekimams, kurio viduje spausdinti lapai. Toks albumas alternatyva pilnai dekoruotiems rankų darbo albumams. Jie nėra masinės gamybos, o popierius storas, kokybiškas, suklijavus nuotraukas albumas neišsipūs, lapai skirti išlaikyti ir ilgus metus saugoti nuotraukas. Klientai gali rinktis iš kelių dizaino variantų.

Norintiems savo nuotraukas išsaugoti ir anūkams, Diana pataria pirkti albumus kuo kokybiškesniu popieriumi. Toks popierius turi būti arba nurūgštintas, arba pagamintas iš medvilnės, tada jis nekenks nuotraukoms ilgus metus. Žinovė taip pat pataria nenaudoti albumų, kurie yra su lipnia plėvele, nes plėvelės klijai ilgainiui „suvalgo“ nuotraukas.

Dar „DiArt“ gamina įvairių dydžių kartono dėžes, dengtas aksomu ir kitais audiniais. Šias dėžes žmonės naudoja krikštynoms kaip krikštadėžes, papuošalų dėžutes ar susideda vestuvių linkėjimus.

Pildo klientų norus

D.Igarė pasakoja, kad 99 proc. jos klientų yra lietuvės moterys, kurios albumus, darbo knygas užsisako tiek sau, tiek draugėms.

Pernai jai teko gaminti didžiausią kada nors darytą knygą – 32×32 cm „Raganysčių knygą“, kurią savo mamai užsakė dukra. Knyga buvo gero sprindžio storio, sudaryta iš daugybės puslapių, jos lapai buvo siūti rankomis, o viršelis aptrauktas oda, puoštas „Swarovski“ kristalais bei raganiška monograma. Tai buvo įspūdingas gaminys, klientė liko labai patenkinta.

Kitas įsimintas „DiArt“ gaminys – atsiliepimų knyga Kėdainių krematoriumui. Jos viršelis buvo taip pat odinis, kuopščiai parinktu atspalviu, su ant viršaus įspaustu logotipu.

Jeigu nėra skubu, Diana gali albumo viršelį nutapyti pagal kliento nuotrauką. Visai neseniai ji piešė mergaitę su balionais.

Dalis gaminių iškeliauja į užsienį. Ir nors užsakymų iš ten Diana gauna nedaug, tačiau visi jie įspūdingi. Ji pamena dariusi prabangų albumą vestuvėms, kurio viršelis, tiek iš viršaus, tiek iš apačios buvo puoštas „Swarovski“ kristalais bei penkių sluoksnių nėriniais.

Kvies į rankdarbių pamokas

Diana pripažįsta, kad atidaryti kūrybines dirbtuves Šilutėje buvo rizikingas sumanynas, nes čia nėra didelio žmonių srauto, kaip didmiesčiuose. Visgi ji išaugo iš darbo namuose, be to, norėjo, kad jos darbuotojos dirbtų gražiose gamybinėse patalpose.

„Norėjau, kad darbo vieta būtų smagi mums visoms. Darbas užima didelę gyvenimo dalį, taigi jis turi teikti džiaugsmą, pasitenkinimą. Darbo vieta turi būti maloni, kaip ir kolektyvas“, – mano ji.

Kai su Diana kalbėjomės prieš porą metų, ji išsakė svajonę – Šilutėje atidaryti knygrišyklos fabrikėlį. Ir ši moters svajonė jau išsipildė.
Šiandien ji atskleidžia dar vieną sumanymą – kartą per savaitę savo dirbtuvėse rengti „skrebinimo“, atviručių darymo ir kitas rankdarbių iš popieriaus pamokėles.

„Moterims tai būtų pasisėdėjimas prie kavos ir rankdarbių. Vyrai išeina į futbolą, krepšinį, kodėl kartą per savaitę negalime išeiti mes?“, – svarsto Diana.

Verslininkė turi ir daugiau idėjų, tačiau visų jų neatskleidžia, sako, kad reikia surasti laiko jas įgyvendinti.

Durys atvertos kiekvienam

Rugsėjo 15 dieną įvyko oficiali „DiArt“ kūrybinių dirbtuvių atidarymo šventė. Su nauju žingsniu versle Dianą sveikino vyras Darius, Šilutės verslininkai, draugai. Vakaro svečiai grožėjosi unikaliais rankų darbo gaminiais, klausėsi saksofono muzikos bei mėgavosi išskirtiniais užkandžiais. Nuo šiol kiekvienas šilutiškis galės čia užsukti ir susipažinti su „DiArt“ kolektyvu, pamatyti kaip gimsta albumai, knygos, dėžės.