Ko reikia kačiukui: TOP pirkinių sąrašas ir rekomendacijos

 

5c6b9e94db2ccNutarėte auginti kačiuką? Šaunu! Netrukus namuose atsiras mažas laimės kamuoliukas, kuris žais, augs ir su laiku taps jūsų geriausiu draugu. Paruoškite namus iš anksto, kad mažylis jaustųsi saugus ir jam būtų patogu. Varle.lt prekių augintiniams specialistas parengė būtiniausių pirkinių kačiukui sąrašą.

Tualetas katei

Gera žinia: išmokyti kačiuką naudotis tualetu yra gerokai lengviau nei pripratinti šuniuką daryti gamtinius reikalus lauke. Dažniausiai tai užtrunka tik kelias dienas ir dauguma kačių gamtinius reikalus atlieka toje pačioje vietoje. Galite išsirinkti paprastą plastikinį tualetą arba automatinį, savaime išsivalantį tualetą katėms – abu variantai tinkami, viskas priklauso tik nuo jūsų. Varle.lt specialistas siūlo atkreipti dėmesį į bortelių aukštį – kačiukas turi lengvai perlipti per juos.

Didelę reikšmę turi tualeto užpildas. Pažymima, kad yra natūralus pjuveninis kraikas (pavyzdžiui, „Cats Best OkoPlus“), kurį panaudotą galima drąsiai mesti į tualetą. Deja, to tikrai negalima daryti su bentonitiniu ar silikoniniu kraiku, tačiau silikoninis kraikas itin gerai sugeria kvapus, nedulka, nelimpa prie katės pėdučių, o bentonitinio yra maža išeiga. Tiesa, atsitinka ir taip, kad kartais kačiukui gali tiesiog nepatikti jūsų pripiltas kraiko kvapas, skleidžiamas garsas (silikoniniai šiugžda) ar sudėtis, todėl augintinis atsisako naudotis tualetu pagal paskirtį. Jei pastebėsite diskomfortą, teks keisti galbūt ne tik gamintoją, bet ir kraiko tipą. Pradžioje rekomenduojama išbandyti kelis.

Miegamoji vieta

Toks didelis namelių katėms pasirinkimas gali kiekvieną būsimą kačiuko šeimininką išvaryti iš proto. Įvertinkite miegamą vietą pagal du kriterijus: šiltumas ir minkštumas. Dažniausiai katėms patinka lizdo tipo guoliai: jie atrodo kaip minkšta pagalvėlė su neaukštais borteliais. Žinoma yra tikimybė, kad katė pasirinks miegojimo vietą pati, pavyzdžiui šeinininko lovą. Bet kodėl gi nepabandžius?

Draskyklė

Ne paslaptis, kad katėms patinka draskyti. Joms tiesiog reikia tai daryti. Šiuo atveju geriausiai suteikti šią galimybę joms draskyti patogioje vietoje, nei leisti draskyti mėgstamą fotelį ar sofą.

Keli patarimai renkantis draskyklę katei:

Draskyklė turi būti tvirta ir stabili, kad katė žaidimų metu jos nenuverstų.

Dydis ta svarbus. Katei patogu galąsti nagus išsitempus visu ilgiu, dėl to rinkitės draskyklę ne žemesnę kaip 60-70 centimetrų nuo žemės.

Daugumai kačių patinka vertikalios draskyklės, tačiau kai kurios mėgsta ir horizontalias. Galbūt teks pasirinkti universalų variantą.

Įdomus sprendimas – lentos tipo draskyklė. Ji patogi vertikalioje ir horizontalioje padėtyje, taip pat puikiai tinka mažesnėms patalpoms.

Dubenėlis maistui ir vandeniui

Turi būti stabilus ir patogus naudoti. Dauguma veterinarų ir veisėjų pataria naudoti dubenėlius, kurie yra pagaminti iš nerūdijančio plieno, stiklo, keramikos.

Plastikiniai dubenėliai pigesni, tačiau į juos įsigeria maisto kvapas, kuris gali atstumti kačiuką. Taip pat bėgany laikui ant tokių dubenėlių sienelių atsiranda nenuplaunamos apnašos. Nekokybiškas plastikas atsiskiria ir patenka į maistą ir vandenį. Taip pat juos lengva apversti. Rinkitės nedidelius dubenėlius, su neaukštais borteliais, kad kačiukas lengviau galėtų pasiekti maistą.

Žaislai, Žaislai, Žaislai!

Kačiukai dievina žaidimus, tad pasirūpinkite jais iš anksto. Žaislų katėms pasirinkimo galimybės labai plačios ir čia tinkami visi variantai:

· Interaktyvūs

· Ant pagaliuko

· Pakabinami

· Tuneliai

· Virviniai

Nenaudokite smulkių detalių, kuriuos mažasis augintinis galėtų praryti.

Priežiūros priemonės

Varle.lt specialistai ragina nepamiršti tokių kačių priežiūros priemonių:

· Šukų su metaliniais dantukais

· Guminės, masažuojančios pirštinės

· Furminatoriaus

· Šampūno

· Žirklių nagams

Renkantis furminatorių vertėtų atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Trumpaplaukėms katėms rinkitės furminatorių su trumpesniais ar vidutinio ilgio dantukais, ilgaplaukėms – su ilgesniais. Kuo tankesnis kailis, tuo tankesni turi būti ir dantukai.

Nagus katėms būtina kirpti kartą ar du per mėnesį. Periodiškai valykite ausis ir akis. Ilgaplaukes ir tankų kailį turinčias kates šukuokite kiekvieną dieną, trumpaplaukes – kartą per savaitę.

Jei planuojate vesti kačiuką pasivaikščiojimui lauke, įsigykite petnešas su pavadėliu. Dauguma kačių labai mėgsta tokius pasivaikščiojimus. Jei katė išleidžiama pasivaikščioti be priežiūros, pasirūpinkite antkakliu bei priemone nuo erkių.

Net jei neplanuojate kelionių su kate, pagalvokite apie transportavimo dėžės (bokso) įsigijimą. Tai vienintelis saugus transportavimo būdas, jei netikėtai teks apsilankyti pas veterinarą.

Dėmesys ir dar kartą dėmesys

Kuriant kačiukui komfortiškas gyvenimo sąlygas, jūs kuriate pamatą ilgam ir laimingam bendravimui. Viskas paruošta? Galite atsikvėpti ir pagaliau mėgautis bendravimu su savo mažuoju draugu!

Reklama: papildai katėms