Kodėl svarbu stebėti automobilių veidrodėlius?

 

Side-mirror-on-carAutomobilių veidrodėliai yra viena iš pagrindinių saugos priemonių mašinoje. Kai laikomės teises, instruktoriai ypač dažnai kartoja, kad žiūrėtumėme į veidrodėlius. Reikia nepamiršti, kad parkavimosi metu veidrodėlius persireguliuojame, todėl išvažiavus į miestą yra būtina patikrinti ar veidrodėliai savo vietoje. Veidrodėliai mums leidžia jaustis kelyje saugiai, kadangi per tris skirtingus veidrodėlius galime matyti beveik viską, kas vyksta aplink mus.

Automobilių veidrodėliai turi būti prižiūrimi. Patartina yra kartas nuo karto juos plauti, o palikus mašiną ilgesniam laikui, veidrodėlius užlenkti. Retai, bet pasitaiko, kai kas nors nepiktybiškai užkliudo veidrodėlį, užlenkia jį į kitą pusę ir jis lūžta. Nors keitimas nėra brangus, važinėti be veidrodėlių yra ypač pavojinga, todėl reikia saugotis.

Reikia nepamiršti, kad automobilių veidrodėliai kartais gali mus suklaidinti, nes yra vietų, kurios netelpa į veidrodėlių vaizdą. Ypač svarbu rikiuojantis pasukti galvą ir pasitikrinti, ar nėra mašinos, kurios jau nesimato veidrodėlyje. Šie papildomi galvos pasukimai yra privalomi, norint išvengti nelaimingų atsitikimų. Nors veidrodėlių svarba yra neginčijama, galvos pasukimas tik užtikrins jūsų veiksmus kelyje, nebent yra naudojamas priekinis veidrodėlis. Priekinio veidrodėlio paskirtis yra pamatyti, kokiu atstumu mašina yra už jūsų, tad šiuo atveju galvos persukti tikrai nereikia, nes tokiu atveju bus prarasta mašinos kontrolė bei padidės pavojaus tikimybė.