Kokių klaidų vengti perkant vaikams žaislus?

Kartais vaikai užsinori žaislų, kurie nėra jiems tinkami, ir jei tėvai dažnai „neatsispiria“ tokiems norams, namuose gali susidaryti visai nereikalinga žaislų kolekcija. Tad jeigu neapgalvojame, kokius žaislus vaikams pirkti, galime padaryti klaidų, sukeliančių nuostolių: pinigai išleisti, turimi žaislai vaiko netenkina, o „tinkamo“ žaislo paieškos gali tęstis ir toliau.

žaislai

Kaip elgtis, kad nupirkti žaislai vaikams nedulkėtų lentynoje, o būtų naudojami? Šiame straipsnyje – apie pagrindines klaidas, kurių derėtų vengti perkant vaikams žaislus.

Pirkimas dėl pirkimo

Jei jūsų namuose pilnos lentynos žaislų arba žaislų, kurie yra nenaudojami – prieš perkant naujus žaislus, vertėtų gerai apgalvoti, ar jums to reikia. Dar daugiau žaislų vaikui tikro džiaugsmo nesuteiks, o perteklinė stimuliacija gali jam netgi pakenkti.

Visgi jei vaikas nepaisant to, kad turi daug žaislų, nori įsigyti dar vieną, – kartu su vaiku „perrinkite“ jau turimus žaislus. Pasakykite, kad daugiau žaislų namuose nesutilps, tad reikia kažkurių atsisakyti.

Žaislų, kurie nenaudojami, nevertėtų kolekcionuoti: atiduokite juos tiems, kam galbūt jų labiau reikia; keiskitės žaislais.

Neatsižvelgimas į vaiko amžių

Pirkimas žaislų, kurie yra netinkami vaiko amžiui, yra labai dažna klaida. Žinoma, kartais vaikai būna brandesni ir nori žaislų, kuriais žaidžia ir vyresni vaikai, tačiau jei kūdikiui nupirksite vyresniam vaikui skirtą žaislą – jis gali susižeisti.

Tik labai specifinių žaislų pirkimas

Kad lavintumėte vaiko vaizduotę ir kūrybiškumą, vertėtų pirkti kuo neutralesnius žaislus, kurių panaudojimas gali būti universalus. Tokie žaislai vaikams išlieka įdomūs daug ilgesnį laiką, kadangi suteikia erdvės jų fantazijų pasauliui.

Nesitarimas su vaiku

Kaip jau minėta, ne visos vaikų užgaidos turi būti tenkinamos. Tačiau pirkti žaislus nesitarus su vaiku – ne tik rizikinga, tačiau tai ir atima vaiko laisvę apsispręsti.

Žinoma, tai nereiškia, kad nuvedę vaiką į parduotuvę reikėtų jam pirkti tai, ko jis užsinorėjo tuo metu. Verčiau išrinkti keletą žaislų pasiūlymų ir leisti jam nuspręsti, kokį žaislą pirkti.