Konferenciją „Kristijonas Donelaitis ir laikas“ moderuos garsios kraštietės

konferencija donelaiciuiPasitinkant Šilutės miesto gimtadienio šventę, gegužės 21 d., antradienį, Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyks tarptautinė konferencija „Kristijonas Donelaitis ir laikas“, kurią moderuos žinomos Pamario kraštietės – prof. habil. dr. Dainora Pociūtė ir hum. m. dr. Alma Lapinskienė.

K.Donelaitis – pirmasis didis Mažosios Lietuvos poetas, ištaręs svarų, skambų, lakų ir vaizdingą lietuvišką žodį, kuris nugalėjo amžių tėkmę ir pasiekė mus. Iš Donelaičio buvo mokomasi gražios kalbos, jo kūryboje glūdi daugelio mūsų literatūrinių tradicijų, tame tarpe ir Klaipėdos krašto, ištakos.

Svarbi K. Donelaičio ir Klaipėdos krašto sąsaja, nes jis savo kūryboje įamžino lietuvininkų gyvenimo būdą, mentalitetą ir pasaulėžiūrą. Be šio palikimo mes nedaug žinotume apie Klaipėdos kraštą ir jo senuosius gyventojus.

K.Donelaičio kūryba tapo iššūkiu ir įkvėpimo erdve Klaipėdos krašto knygiams. Klaipėdos kraštas ir Lietuva, sujungdami savo teritorijas, sujungė ir dvi kultūras, dvi istorijas, raginančias viena kitą gerbti ir pripažinti.

Konferencija skiriama teoriniams ir praktiniams Karaliaučiaus ir Klaipėdos krašto spaudos paveldo paralelių ir temų klausimams.

Pranešimus konferencijoje skaitys: Lietuvos Kultūros atašė Kaliningrade Romanas Senapėdis; Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis; Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto docentė, hum. m. dr. Žavinta Sidabraitė; Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Tekstologijos skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja, hum. m. dr. Ilona Čiužauskaitė ir Naujosios literatūros skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja, hum. m. dr. Alma Lapinskienė; Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros vedėja, prof. habil. dr. Dainora Pociūtė; Kaliningrado srities rašytojų sąjungos pirmininkas, poetas, rašytojas Borisas Bartfeldas; Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas; Kaliningrado kraštotyros klubo narys Borisas Adamovas.

Konferencijoje maloniai kviečiame dalyvauti bei savo mintimis ir įžvalgomis diskusijoje pasidalinti kraštotyrininkus, kultūros darbuotojus, istorikus ir literatus, švietimo specialistus, moksleivius ir gimnazistus, taip pat visus kitus, neabejingus rašytinio žodžio praeičiai.