Konkurse „Pamario talentai 5“ – dalyvių lietus ir žiūrovų jūra

Pamario talentai 7Kas galėjo pagalvoti, kad prieš 5 metus restorane „Rambynas“ surengtas kuklus pirmasis „Pamario talentų“ konkursas išaugs taip, kad į Šilutės kultūros ir pramogų centrą jo žiūrėti plauks jūra žmonių. Taip buvo antradienį – pilna salė susirinko pažiūrėti Pamario talentingųjų atlikėjų ir savas širdis paglostyti muzikiniu vakaru.

Tądien lyg didžiojoje televizinėje scenoje pasirodė 19 atlikėjų ir kolektyvų, susirinkusiesiems programą paruošė ir vakaro svečiai.

Laimėtojų buvo nemažai – šįmet dalyviai stengėsi atskleisti įvairius talentus: jaunuoliai ir dainavo, ir šoko, įvairiais instrumentais grojo.

Tad išrinkti talentingiausią iš talentingiausiųjų, profesionaliausią ir kelionės į Briuselį vertus dalyvius komisijai buvo tikras iššūkis. Tik dėl pagrindinio prizo laimėtojo, pasak komisijos, ilgai tartis nereikėjo – visų širdis vieningai pavergė dar tik rugsėjo mėnesį susibūrusi 6 jaunuolių grupė, pavadinime atspindėjusi savo šokį ir muzikavimą – „On the Air“ (iš anglų k. – „ant oro“).

Ant scenos – „Super Mario“

Šįmet ant scenos užlipę jubiliejinio konkurso „Pamario talentai 5“ dalyviai galėjo pasijusti kaip televizijos didžiojoje scenoje: juos gaubė ir dūmai, ir šviesos, spalvomis ir judesiais atspindinčios dainų ritmus, aplinkui išdėstytos galingos metalinės konstrukcijos, o dainuojant atlikėjui, žiūrovams ekrane buvo rodomos jo įvairių gyvenimo akimirkų fotografijos.

Pamario talentais šįmet panoro tapti ne tik Šilutės rajono jaunuoliai, bet ir svečiai iš Klaipėdos, Gargždų, Tauragės ir Priekulės. Kiekvienas stengėsi parodyti, kiek ir kokius talentus turi: Kasparas Nognius čiupo net tris instrumentus ir su jais grojo melodiją iš kompiuterinio žaidimo „Super Mario“. Eufoniją, gitarą ir ukulelę jaunuoliui atnešė neatpažįstamai pasikeitęs jo mažasis brolis Žilvinas, pavirtęs į kompiuterinio žaidimo herojų Mario, savo pasirodymu linksmindamas publiką.Pamario talentai 2

Priekulės I.Simonaitytės gimnazijos estrados studijos vaikinų grupės atlikėjas Vladas Kuzminskas po ispaniškos dainos žiūrovams pasiūlė saksofono melodijų.

Padainavusi, neįprastą instrumentą – skrabalus – „prakalbino“ jauniausia konkurso dalyvė – vienuolikmetė šilutiškė Guoda Stoškutė, vėliau mergaitė ir smuiką suvirpino, ir „Cha cha cha“ („Čia čia čia“) su partneriu sušoko.

Šokio judesius su daina sujungė ir iš Tauragės atvykęs 12-metis Ignas Novikovas, ant scenos pasirodęs su roko grupe „Gazas“: dainuodamas Michael Jackson dainą „Billie Jean“, jis ir šio dainininko šokio judesius atkartojo.

O kur dar kitų dalyvių gitarų skambesiai, būgnų gausmai, šypsenos, jaudulys ir artistiškumas…

Organizatoriai renginį vesti pakvietė kraštietę dainininkę Simoną Čėsnaitę. Mergina neslėpė, kaip jai gera grįžti namo.

Mažas aparatas „sugėrė“ milžiniškus garsus

Kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova pasidžiaugė, kad per 5 metus mažas konkursas išaugo į tokį didelį renginį su 19 pasirodymų. Ta proga konkurso organizatoriui Vygantui Stoškui įteiktas padėkos raštas už jaunimo kūrybiškumo skatinimą ir „Pamario talentų“ konkurso organizavimą.

Nė vienas konkurso dalyvis neliko nuskriaustas – visi gavo padėkos raštus ir rėmėjų dovanėles. Tačiau labiausiai visi troško pagrindinio – 600 Lt prizo ir būti pripažintu talentingiausiu Pamario žmogumi.

Ieškota ne tik talentingiausio dalyvio, bet ir profesionaliausio pasirodymo, kurio atlikėjui turėjo atitekti 400 Lt prizas. Kelionių mylėtojai vylėsi laimėti kelionę į Briuselį, o trokštantys gražių nuotraukų ir savo dainos įrašo, stengėsi sužavėti šio prizo steigėjus.

Kaip sakė renginio vedėja Simona, pats maloniausias prizas – tapti žiūrovų numylėtiniu. Spiegė, klykė, rėkė, trypė ir visaip kitaip garsus skleidė žiūrovai, rinkdami savo favoritą – o mažas aparatėlis – garso matuoklis – gėrė į save tuos garsus, skaičiuodamas decibelus.

Publikos numylėtinės prizą – 300 Lt – pelnė neseniai susikūrusi 3 merginų grupė „Berri“: Beatričė Pundžiūtė, Rūta Šerpytytė ir Rimantė Stankutė. Šios merginos – grupės „Karčemėlė“ narės, tik šį kartą jos sužibo nauju amplua. Publika parodė, kad jų susibūrimas ir pokyčiai – sėkmingi.Pamario talentai 14

Komisijai nereikėjo peštis dėl nugalėtojo

Vertindama, kas labiausiai nusipelnė Pamario talentingiausiojo, profesionaliausiojo vardo, galvas suko komisija: dainų autorė ir atlikėja Žydrė Adomaitienė, muzikantas Rytis Kostiuška, grupės „Viksva“ vadovas Viktoras Timašovas, savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė Čiutienė, renginių režisierė Dalia Babaliauskienė, orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila, dainininkė Donalda Meiželytė, grupės „The Road Band“ lyderis Aleksandr Belkin – pastarieji du ir patys lipo ant scenos žiūrovams skirti savo dainas.

„Šilutės gimdymo namai šalia Šyšos atvedė į pasaulį daug talentingų žmonių!“, – po visų pasirodymų konstatavo D.Meiželytė.
Atskirame kambariuke užsidariusi, ilgai pasitarusi, komisija nusprendė, kad fotosesiją laimėjo ir dainų įrašų galės pasidaryti dvi merginos: 2012 m. „Dainų dainelėje“ pasirodžiusi ir dainininke ar muzikos mokytoja svajojanti būti Gintarė Muraulaitė bei lyrišką dainą atlikusi Ingrida Tribičiūtė. G.Muraulaitė pripažinta ir profesionaliausiai pasirodžiusia atlikėja.

Briuselyje esančiu Europos Parlamentu ir miesto grožiu galės žavėtis solistė Elina Vaitelytė.

Komisijos nariai sakė, kad renkant šias tris nugalėtojas ilgai ginčijosi – kiekvienas turėjo savo favoritus.

Tačiau peštis dėl to, kas vertas pirmosios vietos, nereikėjo – vienu balsu visi sutarė, kad širdis pavergė rugsėjį į grupę susibūrę Vydūno gimnazijos devintokai. Pasivadinę grupe „On the air“, jie ir atrodė, kaip šokantys ant oro, – puikiai nusiteikę, energingi muzikantai su soliste Greta Konaverskyte priešakyje. Tiesa, galvodami, kaip pavadinti grupę, dalyviai nenujautė, kad pakils į orą nuo džiaugsmingo laimėjimo šuolio – tiesiog vieno grupės dalyvių ir iniciatorių pavardė itin tiko pavadinimui – Pijus Oras.

Džiaugsmo ašaras nubraukę, visi dalyviai kartu traukė naują „Pamario talentų“ himną, o po renginio gatvėje dar ilgai praeiviams girdėjosi įstrigusi himno niūniuojama melodija.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!