Kontrabandininkės bandymas papirkti policijos pareigūną neišdegė

cigareteNiekur nedirbanti moteriškė N.Š., kurią jau kurį laiką persekioja įtarimų prekyba kontrabandinėmis cigaretėmis šleifas, užsimojo nelegaliais būdais pasirūpinti, kad policijos pareigūnai nekrėstų jos namų. Į jos butą atlikti kratos atėjus neuniformuotam pareigūnui, susijaudinusi ir nežinodama ką daryti N.Š. iš stalčiaus ištraukė kelias eurų kupiūras ir pasiūlė kyšį, kad nebūtų apieškomas jos būstas.

Kad ir kaip prieš kelis mėnesius jau bausta už kontrabandinių cigarečių laikymą N.Š. stengėsi išsisukti nuo kratos, tačiau ji vis tiek buvo atlikta. Dabar ant moters reputacijos krito ne tik kontrabandinių cigarečių pardavinėjimo, bet ir kyšininkavimo šešėlis.

Už bandymą papirkti valstybės tarnautoją moteris stojo prieš Šilutės rajono apylinkės teismą, kuris jai skyrė 150,64 euro baudą.

N.Š. butą nuspręsta patikrinti tada, kai Tauragės apskrities VPK pasitikėjimo telefonu buvo gauta anoniminė informacija apie tai, kad viename Šilutės Laisvės al. daugiabučio butų yra nelegaliai prekiaujama kontrabandinėmis cigaretėmis. Policija tuo laikotarpiu kaip tik vykdė nelegalios prekybos akcizais apmokestinamų prekių kontrolę Šilutėje.

Gegužės 20-ąją neuniformuotas Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio tyrėjas R.A. atėjo prie N.Š. buto durų, o tyrėja J.Š. liko laukti tarnybiniame automobilyje.

Kontrabandinių cigarečių pardavimu įtariama N.Š. įsileido į duris paskambinusį pareigūną, kuris nors ir buvo neuniformuotas, tačiau kaip ir dera parodė tarnybinį pažymėjimą ir paaiškino, kad atvyko patikrinti ar ji nelaiko kontrabandinių cigarečių. Moteris įsileido pareigūną, tačiau neigė turinti nelegalių rūkalų.

Vos tik pareigūnas peržengė jos namų slenkstį ši pradėjo priekaištauti, klausdama kada policijos pareigūnai nustos lankytis jos bute. Po to N.Š. nuėjo į virtuvę, kur pareigūnui pasiūlė, kol jiedu vieni, susitarti draugiškai, kad policijos pareigūnai pas ją daugiau nesilankytų.

Nesupratęs moters pasiūlymo „draugauti“ pareigūnas R.A. paklausė, ką ši turi omenyje, o moteris vietoj atsakymo staiga atidarė virtuvinės spintelės stalčių ir ištraukė 50 eurų, kuriuos davė pareigūnui tikėdamasi, kad šis daugiau neieškos kontrabandinių cigarečių ir daugiau niekada netikrins jos buto. Moteris bandė pinigus įkišti į policijos tyrėjo striukės kišenę, bet jis atsitraukė ir įspėjo N.Š. apie jai gresiančią baudžiamąją atsakomybę.

R.A., supratęs, kad ką tik buvo bandoma jį papirkti, paskambino automobilyje laukusiai kolegei ir pakvietė ją ateiti į butą. Kyšininkė, supratusi, kad nepavyks papirkti pareigūno, pinigus įsikišo į džemperio kišenę ir atėjus tyrėjai J.Š. apsimetė, jog nesiūlė kyšio.

N.Š. paklausta, kaip jos rūbuose atsirado pinigai, pinigus ištraukė ir padėjo ant stalo. Tada pareigūnai pamatė, kad buvo siūlomas 50 eurų kyšis: du banknotai po 20 eurų ir vienas 10 eurų banknotas.

Kad ir kaip N.Š. stengėsi, kad pareigūnai netikrintų jos buto, tačiau nepavykus papirkti pareigūno krata vis tik buvo atlikta. Jos metu rastas vienas pakelis cigarečių “7 Fest”  bei 10 pakelių  cigarečių “5 Minsk superslims” su Baltarusijos respublikos banderolėmis.

Kratos metu moteris neteko ne tik 11-os cigarečių pakelių, bet ir 50 eurų, kuriuos mėgino įbrukti policijos tyrėjui. Teisme ji prašė paskirti kuo mažesnę baudą dėl sunkios finansinės padėties – moteris guodėsi, kad viena augina nepilnametę dukrą ir niekur nedirba.

Teismas N.Š. sudavė dar vieną skaudų kirtį per piniginę – priteisė 150,64 euro baudą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.