Koronavirusas įsisuko į Šilutės politikų gretas: susirgo Tarybos narys

Kasdien Lietuvoje pranešama apie triženklius susirgimus COVID-19, tad neišvengiamai virusas sėlina ir į Šilutės kraštą. Praėjusią savaitę užsikrėtė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Zigmantas Merliūnas. Pirmuosius ligos požymius jis pajuto būdamas kandidatų į Seimo narius debatuose Šilutėje.

Šis atvejis pakoregavo ir Švėkšnos apylinkės rinkimų komisijos darbą, mat Zigmanto tėtis Domas Merliūnas buvo ilgametis šios komisijos pirmininkas. Dėl kontakto su sergančiu sūnumi jis izoliavosi ir laikinai pasitraukė iš pareigų.

Atidžiau stebėti savo sveikatą švėkšniškius paragino ir Šilutės visuomenės sveikatos biuras.

Švėkšnoje kontaktavo tik su tėčiu

Zigmanats atviras – jo ausis pasiekė įdomios istorijos apie ligą ir neva neatsakingą elgesį, platinant virusą rinkėjams. Jis jautė pareigą pasakyti tiesą, ja pasidalino savo feisbuke, sutiko pasidalinti ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

Zigmantas pasakojo, kad pirmąjį spalio savaitgalį su šeima lankėsi pas savo tėvus Švėkšnoje. Visi jautėsi gerai, o kadangi nuvyko vėlai vakare, tai kontaktą turėjo tik su tėčiu.

„Šeštadienį buvau suplanavęs vykti į „Žinau ką renku“ debatus Šilutės meno mokykloje. Juose buvau su visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis. Debatų metu pajutau, kad lyg kyla temperatūra, todėl iškart po debatų atsisveikinęs patraukiau namo. Grįžęs radau 37,6 temperatūrą, išgėriau arbatų ir nuėjau pagulėti, po ko jaučiausi vėl kaip sveikas.

Sekmadienį ryte jaučiausi gerai, bet su žmona nusprendėme grįžti į Kauną. Taip, buvo planas kartu su partijos kolegomis eiti dalinti skrajučių, bet aš nebėjau. Jeigu sekmadienį kas gavote mano skrajutę, tai galiu patikinti ne iš mano rankų, o mano kolegų, kurie jau yra pasitikrinę ir nesergantys“, – pasakojo Tarybos narys.

NVSC specialistams pats skambino kelis kartus

Pirmadienį Z. Merliūnas dirbo Kaune. Antradienį po pietų jis sužinojo, kad vienam iš biuro žmonių patvirtino COVID-19 atvejį. Nors kolegos su juo daug kontaktų neturėjo, užsiregistravo darytis testus ir izoliavosi.

Trečiadienį sužinojęs, kad jo testo rezultatas teigiamas, Zigmantas nedelsdamas informavo visus žmones, su kuriais kontaktavo, kad jie izoliuotųsi. Jis pats skambino į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), tačiau jam buvo atsakyta, kad ramiai lauktų kol su juo susisieks. Ramiai laukti neišėjo, tad nesulaukęs skambučio, dar kartą į NVC skambino ketvirtadienį. Specialistai galiausiai su juo susisiekė ketvirtadienio vakare, nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjus pusantros paros.

Penktadienį Zigmantas sužinojo, kad visų su kuriais turėjo artimą kontaktą, tyrimų rezultatai yra neigiami. Šie žmonės ir toliau tęsia saviizoliaciją, stebėdami savo sveikatos būklę.

„Kodėl viską surašiau tik dabar ir taip smulkiai? Nes pradžioje laukiau susisiekimo su NVSC, kad žinoti algoritmus ir pačiam nekelti nereikiamos panikos. Taip pat noriu apsaugoti save ir savo artimuosius nuo nereikalingų apkalbų, ir kad žmonės, kuriems įdomu kas kaip buvo, turėtų pirminį šaltinį ir nereiktų kliautis gandais“, – atvirai dėstė Z. Merliūnas.

Vyras pranešė, kad jaučiasi gerai, vienintelis jaučiamas ligos simptomas – uoslės sutrikimas.