Koronaviruso infekcija neaplenkia ir Šilutės

Nors ir vasara, tačiau besimėgaujančių saule ir gamtos gėrybėmis bei pramogomis žmonių nenustoja varginti koronaviruso infekcija.

Pixabay.com nuotr.

Pagal praėjusios paros duomenis, Lietuvoje užsikrėtė 1111 asmenų, iš viso serga 11,748 gyventojai. Per 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 349,6 atvejo.
Covid-19 virusas neaplenkia ir mūsų krašto.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėjos Romos Jovaišaitės, koronavirusu užsikrėtusiųjų šilutiškių skaičiai auga. Per paskutines 7 dienas mūsų rajone užsikrėtė 41 asmuo. Užsikrėtimai per 14 d., tenkantys 100 tūkst. gyventojų Šilutės savivaldybėje siekia 167,2.
Liepos 21 d. duomenimis, Šilutėje koronavirusu sirgo 79 asmenys. Per ataskaitinę parą iš viso užsikrėtė 9 žmonės, iš jų pirmą kartą – 8, antrą kartą – 1.

Dar praėjusią savaitę dilemą dėl paūmėjusio koronaviruso plitimo ir augančių užsikrėtimo atvejų sprendė ir Šilutės ligoninės administracija. Kaip viena iš prevencinių priemonių, kuri padėtų bent kiek sustabdyti viruso plitimą, buvo apsvarstyta galimybė sugriežtinti ligoninėje gulinčių pacientų lankymo tvarką. Tačiau kol kas jokių pakeitimų Šilutės ligoninėje nepadaryta, o visų pacientų ir lankytojų prašoma ligoninės ir poliklinikos patalpose laikytis saugumo bei rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes.

Iš viso šalyje bent kartą koronavirusu jau užsikrėtė daugiau nei 1 mln. žmonių, mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,9 proc. gyventojų.

Sveikatos apsaugos ministerija, vėl pradėjus daugėti susirgimų COVID-19, primena, kad svarbu laikytis bendrų prevencijos priemonių: dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, kurie visiškai dengia nosį ir burną; kadangi užsikrėtimo rizika didžiausia perpildytose uždarose erdvėse, rekomenduojama dėvėti kaukes viešajame transporte; uždarose erdvėse pagal galimybę laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo nuo aplinkinių; plauti rankas muilu po apsilankymo uždarose viešose ir prekybos vietose, po važiavimo viešuoju transportu ir pan.; naudoti rankų antiseptikus; neliesti neplautomis rankomis akių, nosies, burnos; kosėti, čiaudėti į servetėlę arba sulenktą alkūnę; vengti fizinio kontakto su asmenimis, kurie turi didesnę riziką sirgti COVID-19 liga, ypač jei jie nėra vakcinuoti; vėdinti patalpas.