Kovo 11-oji Šilutėje su „Trispalviu bėgimu“ ir padidintu saugumu

 

IMG 5651Koronaviruso grėsmė nesutrukdė šilutiškiams džiaugtis savo laisve ir švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų. Atšaukus renginius uždarose patalpose, Kovo 11-osios minėjimai vyko lauke. Apie 100 šilutiškių, nešini vėliavomis, pasipuošę tautinių spalvų simbolika, su šypsenomis veiduose, bėgo pagrindine Lietuvininkų gatve.
Jau sutemus, Lietuvos trispalvės spalvomis nušvito Evangelikų liuteronų bažnyčia.

Į Lietuvą atkeliavęs pavojingasis koronavirusas sujaukė Kovo 11-osios šventės planus. Paklusdama Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijoms, Šilutės rajono savivaldybė kovo mėnesį atšaukė visus renginius uždarose patalpose. Į kitą datą buvo nukeltas jau ne vieną dešimtmetį buvęs šios šventės akcentu – „Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimo renginys.

IMG 5607Kovo 11-ajai skirti renginiai vyko lauke. Bene gražiausias šventės akcentas ir meilės Tėvynei išraiška buvo „Trispalvis bėgimas“ pagrindine miesto gatve. Kovo 11-ąją Šilutėje pūtė žvarbus vėjas, tačiau tai nebuvo kliūtis būriui šilutiškių – didelių ir mažų susirinkti prie Verdainės tilto ir bėgti už Lietuvą. Policijos ekipažų lydimi, bėgikai bėgo pagrindine miesto gatve, iki Savivaldybės pastato. Čia jų laukė ir daugiau šventės dalyvių, skambėjo patriotinės dainos.

IMG 5689Kaip ir visuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, taip ir Šilutėje 12 valandą buvo giedamas Lietuvos valstybinis himnas. Giedoti šilutiškiams padėjo jungtinis Šilutės kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų choras ir pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų 305 pėstininkų kuopos savanoriai iškilmingai pakėlė Lietuvos vėliavą, o vėliau Savivaldybės aikštėje nuaidėjo trys salvės – Už Tėvynę, Už Laisvę ir Lietuvos savanorius, Už Lietuvos ateitį ir Šilutės kraštą.

Sveikinimo žodį taręs Šilutės meras Vytautas Laurinaitis priminė, kad Lietuvos valstybės istorijoje būta visko – nuo baltų genčių sąjungos, milžiniškos daugiatautės LDK valstybės, valstybės be Klaipėdos ir Vilniaus krašto, Lietuvos be simbolių ir sienų. XX a. Lietuvos valstybėje buvo dvi istorinės viršukalnės – Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji.

„Kovo 11-oji tai mūsų laikmečio istorinė viršukalnė, įkurią įlipome prieš trisdešimt metų. Mes pasukome ryžtingą istorijos ratą, pakeisdami savo ir valstybės gyvenimą. Per tą laiko būta visko, ir pakilimų, ir nusileidimų, sėkmių ir nesėkmių, bet padarėme daug ir šiandien galime pasakyti visi – mūsų laisvė tvirta Europos ir pasaulio erdvėje pripažinta. Mes visi kartu statėme laisvos Tėvynės namus sau ir ateinančioms kartoms“, – kalbėjo meras.

Jis visiems linkėjo, kad kasdienybėje būtų siekis save įprasminti unikaliomis idėjomis, gerais darbais, naudingais Lietuvai, Pamario krašto ir savo bendruomenei. Taip pat, kad niekada neapleistų pasididžiavimo savo valstybe jausmas.

Vėliau V. Laurinaitis pakvietė šventės dalyvius pasivaišinti šiupinius.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.