Kovo 8-ąją minėjo saugiškiai ir švėkšniškiai

 

Kovo 1Idėja minėti Tarptautinę moters dieną pirmą kartą kilo 20 a. sandūroje Šiaurės Amerikoje ir Europoje, kai sparti industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius protestus prieš sunkias darbo sąlygas. Tad tai nėra nuo sovietmečio išlikusi masinė tulpių dovanojimo šventė. Tai diena, kai pasaulyje pripažįstami moterų pasiekimai nepaisant jų tautybės, rasės, ekonominės padėties ar politinių pažiūrų. Šiandien Tarptautinė moters diena švenčiama visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje.

Šiemet Moters dienos proga vyko renginiai, susitikimai, darbovietėse ir namuose vyrai rankose laikė gėles bei dovanėles, taip norėdami pagerbti moteris. O kaip Tarptautinė moters diena buvo švenčiama Saugų ir Švėkšnos seniūnijose?

Saugiškių siurprizas – gardi vakarienė

Saugų seniūnijos bendruomenė kartu su Kintų Vydūno kultūros centru ir seniūnija, bando kurti naują tradiciją kasmet paminėdama kovo 8-ąją. Šia proga dovanojamas rajono dramos mėgėjų kolektyvų spektaklis bendruomenei, o moterims – ypatingas dėmesys – siurprizas. Per kelerius metus siurprizų būta visokių – nuo dovanoto gėlės žiedo iki proginio 10 kilogramų torto. Šiais metais Saugų seniūnijos vyrai nustebino – po Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvo „Motyvas“ suvaidinto spektaklio „Paskubėjo“, visus pakvietė pasivaišinti karštu mėsos-daržovių troškiniu! Karšta vakariene džiaugėsi ne tik moterys, dramos mėgėjų kolektyvas, bet ir visi, kurie dalyvavo šventėje.

Kas paneigs, kad ši šventė, lyg vitaminas, suteikiantis gerą nuotaiką, energiją ir mielą prisiminimą moterims ir visiems bendruomenės nariams?

Švėkšniškiai rinkosi bibliotekoje

Kovo 5Švėkšniškių draugija „Tėviškė“ kartu su Švėkšnos bibliotekininkėmis, organizavo kovo 8-osios vakarą ne tik moterims. Visuomenė buvo pakviesta į fotografijų parodos atidarymą ir kūrybinius skaitymus. Profesionalaus fotomenininko Džerinaldo Lukošiaus fotografijų parodą „Airija mano akimis“ atidarė jo mama Aldona Sapronaitienė. Švėkšniškiams suteikiant galimybę prisiliesti prie laukinės Airijos gamtos, kurią fotomenininkas užfiksavo kerinčiais vaizdais, o jo mama papildė legendomis, mitais ir poezijos posmais. Vakaras tęsėsi bibliotekos palėpėje prie vaišių stalų. Bičiuliškai prie jų susėdo švėkšniškiai ir svečiai – Šilutės Trečiojo amžiaus universiteto literatūros būrelio nariai, kuriuos atlydėjo kraštietė, buvusi mokytoja Irena Arlauskienė.

Vyrų dėmesys, nuoširdūs žodžiai, dovanojamos gėlės, burnoje tirpstantys naminio sūrio ir pyrago kąsneliai, kūrė ypač šventišką nuotaiką. Daug šiltų emocijų skleidė šilutiškių literatūros būrelio moterų skaitoma kūryba, joms antrino ir švėkšniškės – savo proza ir poezijos posmais. Kūrybinius skaitymus užbaigė viešnia iš Šilutės malda, kuri kviečia tikėti šventa meno ir kultūros galia, išsilavinusia bendruomene ir amžinosiomis humanizmo vertybėmis.