Kovo 9-osios – Lietuvos dienos proga „Versmė“ skelbia konkursą

lietuvos veliava2-794210„Šventasis Brunonas, dar vadinamas Bonifacijumi, arkivyskupas ir vienuolis, vienuoliktaisiais savo atsivertimo metais Rusios ir Lietuvos pasienyje pagonių užmuštas su aštuoniolika saviškių kovo 9 dieną nukeliavo į dangų.“

Šiame Vokietijos Kvedlinburgo miesto moterų vienuolyno lotyno kalba rašyto metraščio sakinyje, aprašančiame 1009 metų kovo 9-osios įvykius, buvo pirmą kartą paminėta Lietuva (Lituae), o 2009-aisiais visi iškilmingai minėjome didingą šio įvykio 1000-metį – Lietuvos tūkstantmetį.

Dar daug turėjo praeiti metų ir šimtmečių, kol patys ėmėme jį rašyti ir teberašome taip, kaip per amžius tariame – LIETUVA.

Tad prasminga Kovo 9-ąją – pirmojo žinomo rašytinio Lietuvos paminėjimo, garsinimo dieną skirti Lietuvai pagerbti, Lietuvos vardui ir lietuvybei pasaulyje skleisti, ir šią dieną visiems Lietuvos bičiuliams kasmet minėti Lietuvos dieną.

„Versmės” konkursas

„Versmės” leidykla maloniai jus kviečia kovo 9-ąją (o moksleivius ir kitus jauniausius konkurso dalyvius – kovo 8-ąją, penktadienį) kartu su visa Lietuva dalyvauti kasmetiniame leidyklos Lietuvos vardo pirmojo rašytinio paminėjimo renginyje – konkurse „Rašau Lietuvos vardą”.

Šią dieną su meile užrašykime ir paskleiskime po pasaulį žodį LIETUVA – kuo prasmingiau, įspūdingiau, gražiau, naujoviškiau…

Savo užrašyto žodžio LIETUVA nuotraukas ar pačius kūrinius kartu su palinkėjimais ir atsiliepimais prašoma atsiųsti iki kovo 15 dienos adresu lietuvai1000@versme.lt arba paprastu paštu – „Versmės” leidyklai, Geležinkelio g. 6, 02100 Vilnius.

Gražiausių ir prasmingiausių užrašų autoriai, kaip ir kasmet, bus apdovanoti „Versmės” leidyklos bei konkurso partnerių įsteigtais prizais, o visi gauti darbai kartu su ankstesnių metų konkurso darbais bus skelbiami leidyklos interneto svetainėje www.versme.lt/LIETUVOSDIENA, taip pat ir spaudoje.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite interneto svetainėje www.versmė.lt.

„Versmės” leidykla maloniai laukia jūsų dalyvavimo ir gražių darbų!