Kovo veiklos Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje

 

zemaiciu naumiescio_gimnazijaKovas – pavasario šauktuvių, grįžtančių paukščių, lygiadienio mėnuo. Nuo kovo 20 – osios gamta „verčiasi“ į vasaros pusę. Kad šis mėnuo svarbus ir mums, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bendruomenei, įrodė integruotos veiklos „Metų virsmas“. Netradicinės veiklos buvo įprasmintos mokinių, mokytojų ir kitų renginio dalyvių darbais.

Mokiniai kūrė spalvingus stendinius pranešimus „Nedegink žolės“, „Stop – vandeniui butelyje“, „Šiukšlę – į kišenę“, „Žmogus žemei – draugas ar priešas?“ ir kitus. Smagu buvo užsiimti sportine veikla su netradicine transporto priemone „Trikke“. Gimnazistai dalyvavo viktorinoje „Žemė tavo rankose“, kurios metu ne tik atsakinėjo į  klausimus, bet ir sužinojo svarbių dalykų apie mūsų planetą.

zemaiciu naumiescio_gimnazija_1Integruota biologijos – anglų kalbos pamoka „Maisto medžiagos ir tinkama mityba“ buvo neįprasta, nes apie sveiką mitybą reikėjo kalbėti angliškai. Smagu buvo keliauti į fotomedžioklę „Paimk šiukšlę“ ( juk numesti popiergalį esam greiti, o pasilenkti ir paimti neskubam). Buvo surengtos protesto akcijos „Užsuk vandenį“, „Išjunk šviesą“ ir kitos, priminusios, jog nei elektros, nei vandens švaistyti nevalia. Šią dieną buvo keliami nameliai paukščiams, žiūrimas filmas apie vandenį.

Pasaulinės Žemės dienos proga prisiminėme ir pavasario šventę – Šv. Velykas. Žemaičių krašto etnokultūros centro bei Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografės kartu su gimnazijos Tėvų taryba suorganizavo edukacinius užsiėmimus, kurių metu buvo galima išmokti rišti verbas, pinti velykinius krepšelius. Gimnazistų bei mokytojų sukurti  mieli, šilti darbeliai džiugino ne vieno akį.

„Metų virsmo“ integruotos veiklos sutelkė mokinius, mokytojus ir kitus dalyvius svarbiam tikslui – Žemės išsaugojimui. Prisijungdami prie visame  pasaulyje minimos  kovo  20- osios dienos renginių  triūsėme nešdami naudą savo planetai. Juk ne be reikalo yra sakoma: „Žemė –  mūsų rankose“.