Kovoti su stovėjimo laiko nepaisančiais vairuotojais policija siūlo visiems

1 eismas_zenklasKiekvienas vairuotojas žino, kad sustojęs prie Kelių eismo taisyklių ženklo, po kuriuo nurodytas jo galiojimo laikas, privalo laikytis to  nurodymo. Tačiau daugeliui vairuotojų papildomi ženklinimai – nė motais: dažnai, radę laisvą vietelę riboto stovėjimo aikštelėje, įsitaiso joje net ir visai dienai.

Su tokiais KET pažeidėjais bandė kovoti vienas Šilutės verslininkas – prekybos centro „Rambyno kalnas“ direktorius Pranas Justinas Samoška. Mat šalia esančioje aikštelėje automobilius galima laikyti tik dvi valandas, bet vairuotojai dažnai juos palieka visai dienai ir taip trukdo kitiems miesto centre reikalų turintiems žmonėms.

 

P.J.Samoška sako jau pritrūkęs kantrybės pats vienas kovoti su KET pažeidėjais, tad pagalbos kreipėsi į Šilutės r. savivaldybės Eismo saugumo komisiją.

„Šilutės naujienos“ išsiaiškino, kad Šilutėje yra už tokius pažeidimus nubaustų vairuotojų.

Bandė tartis gražiuoju

Šilutėje vietų, kuriose stovėti leidžiama ribotą laiką, yra ne viena – tokiais ženklais pažymėta beveik visa centrinė gatvė. Eismo ženklai nurodo, kad stovėjimo laikas – tik iki dviejų valandų. Lietuvininkų gatvės 68-ajame name įsikūrusio „Rambyno kalno“ direktorius P.J.Samoška sako, kad čia visai dienai savo mašinas palieka net kai kurie Klaipėdoje dirbantys žmonės.

P.J.Samoška gražiuoju prašydavo vairuotojų čia nepalikti automobilių ilgiau nei 2 valandas, net paskyrė darbuotoją, kuris fiksuoja automobilių stovėjimo laiką. Jam davė ryškią aprangą, kad būtų gerai matomas.

Darbuotojas perspėja vairuotojus per ilgai nepalikti automobilio, ant ilgai stovinčių automobilių lango valytuvo užkiša informacinį lapelį apie padarytą KET pažeidimą, apie už tai gresiančią 28-86 Eur baudą, apie galimybę užblokuoti pažeidėjo automobilio ratus ar nuvežti automobilį į mokamą stovėjimo aikštelę. Bet tokie perspėjimai rezultatų nedavė.

Verslininkas sako, kad vieni vairuotojai yra kultūringi, atsiprašinėja, kiti piktinasi perspėjimais ir atrėžia, kad stovės, kur nori ir kiek nori.
„Norime gražiuoju išspręsti problemą, taip nesinori pyktis su savais – šilutiškiais. Bet ką daryti, kai atvykę mūsų klientai priekaištauja nerandantys vietos sustoti, kad galėtų papietauti mūsų restorane ar užeiti į parduotuves. Žmonės patys mums pasakoja, kad rytais pastatytos kai kurios mašinos čia stovi visą dieną. Ne kartą prašė daryti tvarką“, – kalbėjo P.J.Samoška.

Netinka nei žurnalas, nei plakatai

Kreipęsis į policiją verslininkas sužinojo, kad pažeidėjų registravimas yra nieko vertas – registruoti galima tik griežtos apskaitos žurnale.

Tada P.J.Samoška kreipėsi į Savivaldybės Eismo saugumo komisiją, prašydamas leisti jam toje aikštelėje pastatyti papildomus informacinius ženklus. Pinigų tam neprašė – ženklus buvo pasiruošęs statyti savo lėšomis.

Bet komisijos nariai paaiškino, kad tokie ženklai tėra tik informaciniai plakatai. Juos P.J.Samoška galėtų pritvirtinti tik prie savo įmonės langų, tikėdamasis taip dar labiau atkreipti vairuotojų dėmesį.

Verslininkas mano, kad parkavimo vietų trūkumo problemą Šilutės centre išspręstų mokesčio įvedimas ir parkomatų įrengimas.

Žmonės už automobilių pastatymą mokėtų pinigus į miesto biudžetą, o tos lėšos būtų skirtos eismo problemų sprendimui.

Siūlo apie pažeidėjus pranešti policijai1eismas skrajutes_ant_masinos

Eismo saugumo komisijos narys Arvydas Gorodeckas pastebėjo, kad verslininko iniciatyva ne piktuoju, o gražiuoju ir linksmai bandyti spręsti problemą, labai sveikintina, iš jo galėtų pasimokyti ir kiti šilutiškiai.

Kitas komisijos narys Viktoras Bičkauskas priminė, jog bet kuris vairuotojas, sustojęs prie ženklo, kuriame nurodytas stovėjimo laikas, turi ant automobilio lango palikti užrašą, kada jis čia mašiną pastatė. Informacija gali būti pateikta užrašyta ranka ant lapelio arba nustačius specialų laikroduką. Jei tokios informacijos automobilyje nėra, toks vairuotojas yra KET pažeidėjas.

Tokius vairuotojus turi bausti policijos pareigūnai.

Patarimų sulaukęs P.J.Samoška sakė, kad prie jo įmonės sustojusiems vairuotojams specialius laikrodukus dalins dykai, kad tik vairuotojai įsidėmėtų, jog čia stovėti galima tik 2 valandas.

Šilutės r. policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausioji tyrėja Agnė Auksorienė pripažino, kad Šilutėje vairuotojai išties linkę nekreipti dėmesio į stovėjimo laiko ribojimą nurodančius ženklus. Žinoma, pareigūnai supranta, kad stovėjimo vietų mieste labai trūksta, tačiau jei jau KET ženklas stovi, jo reikalavimų laikytis privalu.

Policijos pareigūnė sako, kad įsigyti specialių laikrodukų Šilutėje kol kas išties sudėtinga. Tad vairuotojai tikrai nenusižengs taisyklėms, jei baltame popieriaus lape ranka parašys sustojimo laiką ir padės tokį lapą matomoje vietoje. Tai gali padėti ir aiškinantis kitus gatvėse kylančius incidentus.

Pažeidimus darančių vairuotojų registravimas kažkokiuose žurnaluose juridinės vertės neturi.

Gyventojai turėtų apie situaciją pranešti arba Bendruoju pagalbos telefonu 112, arba surašyti pranešimą policijos elektroninių paslaugų sistemoje epolicija.lt (verta pridėti ir situaciją iliustruojančias nuotraukas).

Gavę tokį pranešimą policijos pareigūnai jį analizuos, ir jei nustatys, kad pažeidimas padarytas, per ilgai stovinčios mašinos savininkui bus paskirta bauda.

Pasak A.Auksorienės, keletas protokolų už tokius pažeidimus surašyta ir šiemet.