Krašto vardą garsino gimnazistai

 

turkija pirmoji_gimnazija2Šilutės pirmosios gimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Atlaja” dalyvavo Turkijos Alanijos mieste vykusiose Turkijos Nacionalinio suvereniteto ir vaikų dienose.

Į savaitės kelionę išvyko 12 šokėjų su vadove Rita Kurpeikyte ir Pamario pagrindinės mokyklos mokytojomis Asta Grigaliene ir Virginija Macijauskiene.

Visi miesto svečiai – grupės iš Murmansko, Saratovo, Latvijos, Suomijos, Tuniso, Azerbaidžano, Lenkijos ir Trakų, pasidabinę tautiniais drabužiais, šokiais, dainomis bei muzika reprezentavo savo šalį koncerte, kuris buvo skirtas Turkijos vaikų dienai. Džiaugėmės galėję vykti į įvairias ekskursijas, pažinę gardžius patiekalus, spalvingą Turkijos kultūrą, krašto istoriją. Apsilankėme antikiniame Sidėjos mieste, lietuvišku šokiu ir muzika tikrinome pasauliniu mastu giriamą Aspendos amfiteatro akustiką, maudėmės šiltoje jūroje Kleopatros paplūdimyje, ragavome tikrą turkišką kebabą. Susipažinome su Turkijos mokyklų ypatumais – pasisvečiavome pagrindinėje mokykloje, esančioje kalno viršūnėje.

Su kitomis delegacijomis plaukiodami Viduržemio jūroje svarstėme, kad būtų gerai, jei tokie projektai truktų ilgiau, o kelionė taip greit nesibaigtų.

Dar nespėjus išblėsti Turkijos įspūdžiams, ,,Atlajos” šokėjai ir Pamario pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvas ,,Viržytė” su vadove R. Kurpeikyte dalyvavo Kaune vykusiame respublikiniame tautinių šokių kolektyvų festivalyje ,,Po malūno sparnais”. Šilutiškiai entuziastingai save pristatė šokio ritmu, besididžiuodami, jog yra pasipuošę Mažosios Lietuvos krašto tautiniais kostiumais.

„Džiaugiamės galimybe garsinti savo krašto vardą kituose Lietuvos regionuose“, – sako moksleiviai.