Kredito unijų dienos proga – loterija ir nauja darbo strategija

unijaArtėjant Tarptautinei kredito unijų dienai savo klientus apdovanojo Šilutės kredito unija (KU): 50-čiai narių buvo padovanoti kvietimai į šiandien Šilutės kultūros ir pramogų centre rodomą miuziklą „Žemės paukščiai“.

Šventės proga surengtoje spaudos konferencijoje Šilutės KU valdybos pirmininkė Genovaitė Kimbrienė informavo apie unijos veiklos strategiją kitais metais.

Apdovanota 50 laimingųjų

Jau rašėme, jog artėjant Kredito unijų dienai Šilutės KU finansininkai sumanė padovanoti savo klientams kvietimus į miuziklą. Dalyvauti loterijoje galėjo visi unijos nariai, jiems tereikėjo užeiti į bet kurią KU kasą, paprašyti loterijos bilieto ir jį gavus įmesti į specialią dėžę.

Jau suskaičiuota, kad iš viso gauta 434 bilietai, iš jų 217 – centrinėje Šilutės KU kasoje. Kiekvienoje kaimo kasoje irgi atsirado po 30-50 pageidaujančiųjų pamatyti miuziklą. Buvo ir tokių unijos narių, kurie sakė, jog norėtų dalyvauti loterijoje, bet negalės tądien atvykti į Šilutę, arba jiems nepatinka miuziklas, todėl laimės net nebandė.

50 laimingųjų bilietai ištraukti ir Šilutėje, ir – po du – kiekvienoje nutolusioje kasoje.

G.Kimbrienė priminė, kad Tarptautinė kredito unijų diena švenčiama jau 160 metų, ją mini 123 milijonai kredito unijų 84-iose pasaulio valstybėse. Tai rodo, kaip seniai ir plačiai pasaulyje pripažįstamas kooperatinis judėjimas.

Keičia darbo strategiją Unija PA170488

Šilutės KU kitais metais šiek tiek keičia savo veiklos strategiją. Anot G.Kimbrienės, iki šiol didesnis dėmesys buvo skiriamas klientui, o nuo šiol ketinama akcentuoti bendruomeniškumą, priminti kiekvienam nariui, kad jis kartu yra ir unijos savininkas ir turi teisę priimti sprendimus. Žinoma, dalyvauti bankelio valdyme jis galės tik dalyvaudamas visuotiniuose susirinkimuose.

Dar viena darbo kryptis – aktyvinti jaunimo susidomėjimą unijos paslaugomis. „Reikia, kad jauni žmonės nebėgtų į užsienius, o savo ateitį kurtų Šilutėje, – tokios nuostatos laikosi Šilutės KU finansininkai. Štai pagal projektą „Verslumo skatinimas“ jauniems žmonėms jau išduotos 26 paskolos, iš jų viena jau grąžinta. Dauguma paskolų gavėjų užsiėmė prekyba, kai kurie atidarė kirpyklėles, masažo saloną, spaudžia sultis, teikia kitas paslaugas.

Trečioji darbo kryptis – didesnį dėmesį skirti nevyriausybinėms organizacijoms. NVO galės atsidaryti savo sąskaitas unijoje ir gauti unijos finansinę paramą savanoriškai veiklai. „Reikia remti tuos visuomenininkus, kurie ką nors tvarko ir gražina“, – sako G.Kimbrienė.

Šilutės KU aktyvai jau siekia daugiau nei 67 milijonus litų, o šiuos metus planuojama baigti uždirbus 300 tūkstančių litų pelno.
Bankelis turi 8200 narių, kasmet gretas papildo po 400-500 naujų narių. Juridinių asmenų yra kiek daugiau nei 100 įmonių. Apie 50 proc. Šilutės KU narių yra žemdirbiai.

Sveikindama visus Šilutės KU narius, G.Kimbrienė linki finansinio stabilumo, geros nuotaikos ir neprarasti tikėjimo geresne ateitimi.