Krepšinio autoritetai aplankė Šilutės sportininkus

garastasŠilutės krepšinio perspektyva domėjosi V.Garastas, M.Paulauskas, S.Jovaiša

Mes visada didžiuojamės, kad Lietuva yra krepšinio šalis. Taip pat žinome, kad Šilutės sporto mokykloje yra išugdytas ne vienas krepšininkas, kuris garsina Šilutę ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Kaip dabar sekasi Šilutės sporto mokyklai, susidomėjo ir netikėtai ją aplankė garsūs sporto veikėjai: vienas žymiausių Lietuvos krepšinio trenerių Vladas Garastas, Lietuvos krepšinio legendos Modestas Paulauskas, Sergejus Jovaiša,  Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas.

Jaukiai susėdus Šilutės sporto mokyklos direktoriaus Aivaro Lileikio kabinete, pokalbis vyko apie pokyčius mokykloje, jos mokinius ir problemas. Labiausiai V.Garastą domino krepšinis: kiek trenerių dirba, kiek grupių yra, kokie tolimesni planai?
A.Lileikis išreiškė savo nuomonę apie Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionatą. Jis mano, kad čempionatas yra per trumpas, nes trunka tik pusmetį – nuo spalio iki kovo. Vėliau vaikams lieka tik treniruotės, o jei pavyksta ir leidžia lėšos – draugiški turnyrai. Direktoriaus nuomone, jei čempionatas tęstųsi ilgiau, sportininkai būtų labiau motyvuoti lankyti treniruotes, neišsilakstytų atšilus orams, nes žinotų, kad jų dar laukia varžybos ir norint gerai jose pasirodyti reikia dirbti.

V.Garastas žadėjo šį klausimą spręsti, peržiūrėti visą čempionato rengimo sistemą.

Pokalbyje dalyvavo ir Šilutės sporto mokyklos krepšinio treneriai Loreta Stančiauskienė, Alius Rauluševičius, Kęstutis Šernius, rajono savivaldybės Tarybos sekretorius, rajono Sporto tarybos pirmininkas Jonas Jaunius, VšĮ „Šilutės sportas“ vadovas Dainius Gricevičius. Kartu su V.Garastu jie pasidžiaugė Šilutėje išugdytais perspektyviais krepšininkais Deividu Pukiu, Simonu Januškiu bei Deividu Dulkiu, kuris galbūt šiemet atstovaus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei.

Svečiai su šypsena prisiminė senus laikus, kai V.Garasto vadovaujama „Atleto“ komanda žaidė su „Šilutės“ krepšininkais.

Nusipelniusiam treneriui buvo įdomu, kokioje dabar salėje sportuoja krepšininkai. Įvertinęs ją teigiamai, V.Garastas domėjosi, kada Šilutėje atsiras nauja salė. Bet atsakymo į šį klausimą kol kas nėra.

Sporto mokyklos direktorius A.Lileikis dėkojo svečiams už netikėtą, bet malonų vizitą.