Krepšinio mėgėjai kovoja dėl Usėnų Dieduko taurės

krepsinis nkl 2Jau mėnesį dvylika vyrų krepšinio komandų varžosi Šilutės rajono krepšinio pirmenybėse Usėnų Dieduko taurei laimėti.
Šiemet pirmenybių iniciatoriai pasiūlė naujovių.

Anksčiau VšĮ „Šilutės sportas“ rengdavo tik Šilutės rajono krepšinio pirmenybes. Bet daugeliui gerai žinomo šviesios atminties sporto entuziasto Petro Rimkaus – Usėnų Dieduko draugų iniciatyva šiemet pirmenybės skirtos šio žmogaus atminimui, ir krepšininkai kovoja dėl Usėnų Dieduko taurės bei piniginių prizų.

Prisimenant Petrą Rimkų

Prieš porą metų automobilio avarijoje žuvusį Usėnų verslininką P.Rimkų daugelis pažinojusių žmonių iki šiol prisimena kaip ištikimą sporto rėmėją, aistringą sirgalių, sporto renginių iniciatorių.

Pasiklausius jo draugų prisiminimų, apie P.Rimkų – Usėnų Dieduką, nuostabią, geranorišką, šmaikščią asmenybę, būtų galima išleisti knygą. Vienas draugas prisiminė, kaip jis šauniai mokėdavo motyvuoti žaidėjus krepšinio aikštelėje, negailėdavo jiems nei pinigų, nei laiko, visada rūpindavosi, kad pertraukų metu žaidėjai turėtų ko atsigerti, iškalbingai paskatindavo siekti pergalės.

Šilutės rajono krepšinio pirmenybėse jo surinkta komanda ne kartą tapo čempione. Prizinių vietų laimėtojams jis negailėdavo piniginių dovanų.

Sporto rėmimo pareiga P.Rimkus užkrėtė ir bičiulius. Draugai prisimena, kaip jis skambindavo jiems ir apgailestaudavo, kad trūksta lėšų kokioms nors organizuojamoms varžyboms ar tiesiog nėra už ką nupirkti kuro mėgėjų komandai nuvykti į varžybas. „Ir mes sumesdavome reikiamą sumą, nes atsakyti jam buvo neįmanoma“, – sakė draugai.
Jis rėmė ne tik krepšinį, bet ir futbolą, kitas sporto šakas.

Ir šiemet, iškart po Šilutės rajono krepšinio pirmenybių finalo, bus rengiamas futbolo turnyras Usėnų Dieduko taurei laimėti.
Šie sporto memorialai organizuojami, kad šio šviesaus ir daug ką rajono gyventojų labui nuveikusio žmogaus atminimas neišblėstų. Draugai sieks, kad rajoninės krepšinio pirmenybės Dieduko taurei laimėti taptų oficialios ir vyktų kasmet.

Naujų sporto entuziastų parama pirmenybėms suteiks daugiau motyvacijos krepšininkų komandoms kelti profesionalumą ir siekti pergalių. Stipriausios rajono krepšinio komandos bus apdovanotos ir Usėnų Dieduko taurėmis, ir jo draugų įsteigtais piniginiais prizais: 1 vieta – 500 Lt, 2 vieta – 300 Lt, 3 vieta – 200 Lt.

Krepšinio kovos pogrupiuose

12 komandų, kurios varžosi dėl Usėnų Dieduko taurės, yra suskirstytos į du pogrupius.

A pogrupyje rato sistema sužaidusi su visomis penkiomis komandomis, I vietą iškovojo „Pilupis“ (Žemaičių Naumiestis), II vietą – „Chamau“ (Vainutas), III – „Šamai“ (Šilutės senjorai), IV – „Germanika“ (Vilkyčiai), V – „Akademinis jaunimas“ (Šilutė) ir VI – „Mėgėjai“ (Šilutė).

B pogrupio komandos vietas pasiskirstė taip: I – „Juknaičiai“, II – „Draugystė“ (Šilutė), III – „Rusnė“, IV – „Jaunimas“ (Šilutė), V – „Gluosnis“ (Šilutė), VI – „SM“ (Šilutės sporto mokyka).

Dabar dėl Šilutės rajono pirmenybių nugalėtojų vardo bei Usėnų Dieduko taurės varžysis šešios komandos, kurios savo pogrupiuose iškovojo prizines vietas. Jos žais rato sistema.

Dėl Mažosios Usėnų Dieduko taurės varžysis taip pat šešios komandos, kurios savo pogrupiuose užėmė IV-VI vietas.

Prasidėjo antrojo rato rungtynės

Jau sužaistos antrojo rato trejos rungtynės, kuriose komandos kovoja dėl Mažosios taurės.

„Akademinis jaunimas“ vos dviem taškais nusileido „Jaunimo“ komandai – 69:71, o „Gluosnis“ irgi vienu tašku nugalėjo „Mėgėjus“ – 63:64.      Kitose rungtynėse „Gluosnis“ 76:70 įveikė „Germanikos“ krepšininkus.

Dėl pagrindinės Usėnų Dieduko taurės jau sužaistos penkerios rungtynės.

Susitikimas tarp „Rusnės“ ir „Pilupio“ komandų baigėsi 101:70 rusniškių naudai. „Juknaičiai“ nugalėjo „Šamus“ 100:75, o „Chamau“ išplėšė gan netikėtą pergalę žaisdami su „Draugyste“ – 90:86. Dauguma aistruolių sakė, kad tokių puikių rungtynių rajono pirmenybėse dar nebuvo matę.

Vakar vakare dar žaidė „Šamai“ ir „Juknaičiai“ bei „Jaunimas“ ir „Germanika“.

Kitų rungtynių  tvarkaraštis

2013-04-02

19:00 val. „SM“ – „Mėgėjai“,
20:30 val. „Rusnė“ – „Šamai“.

2013-04-04

19:00 val. „Draugystė“ – „Pilupis“,
20:30 val. „Juknaičiai“ – „Chamau“.

2013-04-06

12:00 val. „SM“ – „Germanika“,
16:00 val. „Gluosnis“ – „Akademinis jaunimas“.

2013-04-07

11:00 val. „SM“ – „Akademinis jaunimas“,
12:30 val. „Juknaičiai’ – „Pilupis“,
14:00 val. „Rusnė“ – „Chamau“,
15:30 val. „Draugystė“ – „Šamai“.

Finalinės varžybos vyks balandžio 20 dieną, Šilutės krepšinio salėje, Gluosnių g. 13B.