Krepšinio specialistai apie D.Dulko meistriškumą

dulkysVilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Eurolygoje 67:73 pralaimėjo Stambulo „Besiktas“ komandai ir po penktojo turo D grupės rungtynėse turi vieną pergalę ir keturis pralaimėjimus. Ar vilniečiams jau reikėtų užmiršti „Top 16“ etapą? Kokios ekipos perspektyvos? Ko trūksta „Lietuvos ryto“ komandai ir kaip vertinami Dariaus Maskoliūno ir jo trenerių štabo sprendimai?

Apie tai „Lietuvos rytas” kalbėjosi su krepšinio specialistais Rūteniu Paulausku ir Šarūnu Sakalausku. Jie ne tik komentavo Vilniaus komandos žaidimą, bet ir įvertino Renaldo Seibučio bei Deivido Dulkio pasirodymus.

D.Dulkys. 15 min. – 5 taškai (dvitaškiai: 0/1, tritaškiai: 1/3, baudų metimai: 2/2).

R.Paulauskas: „Manau, kad Deividui trūksta meistriškumo. Kita vertus, neaišku, koks jo vaidmuo ir kam jis naudojamas. Aš manau, kad D.Dulkys yra metikas, galintis kartais vienas prieš vieną prasiveržti iki galo.

Sunku spręsti apie tai, kaip jis suvokia trenerio paskirtą žaidimo koncepciją. Galbūt dėl to, kad JAV žaidė kitaip, jis ne viską supranta. Tačiau matome, kad Deivido buvimas aikštėje yra dažnai nutraukiamas. Jis įleidžiamas į aikštę, tada greit vėl sėda ant suolo, netrukus ir vėl būna aikštėje. Galbūt tai susiję su bendru žaidimo pablogėjimu – treneris pajaučia, kad be jo ekipai sekasi geriau. Tačiau tai tik spėlionės.

Jeigu atvirai, aš nematau didelio šio krepšininko potencialo.“

Š.Sakalauskas: „Dėl to, kad šiame mače Deividas žaidė ilgai, reikėjo padėkoti D.Maskoliūnui, kuris jam leido žaisti. Manau, kad jis treniruotėse mato, kad šis žaidėjas gali pataikyti. Eurolyga nėra NCAA. Be to, ten sužaidžiama gerokai mažiau mačų, nei sužais „Lietuvos rytas“, rungtyniaujantis Eurolygoje, VTB jungtinėje lygoje ir LKL čempionate. Deividas pateko į visiškai naują situaciją. Daug priklausys nuo šio žaidėjo ir trenerių.

Iš patirties galiu pasakyti, kad snaiperį reikia palaikyti ilgiau. Jeigu jis šįkart neįmetė, tai kitą kartą gali pataikyti visus penkis tritaškius. Jeigu snaiperis jaučia palaikymą iš trenerių, tai jis pradės pataikyti.“

Plačiau skaitykite „Krepšinio specialistai – apie neišnaudotą „Lietuvos ryto“ jaunimą ir D.Dulkio meistriškumą”