Krepšinio šventė startavo ir finišavo Rusnėje

Gatvės krepšinio lygos varžybos Rusnės saloje truko visą liepą. Keturių komandų turnyrą organizavo šilutiškiai Jonas Gavėnia ir „Šilutės“ krepšinio komandos vyriausiasis treneris Kęstutis Mačijauskas. Paskutinis toks turnyras buvo surengtas prieš 2 metus. Turnyro nugalėtojais tapo „Paskutinio šokio“ komanda.

Varžybos Rusnėje startavo liepos 13 d., tądien jas palaimino seniūnė Dalia Drobnienė bei bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas. O kad tas turnyras vyktų saloje, labai stengėsi dėjo rusniškis Darius Vismantas.

Šiemetinėje gatvės krepšinio lygoje dalyvavo komandos „Rusnė“, „Paskutinis šokis“, „Grizliai“ ir „Draugystė“. Jose žaidė žinomi rajono sportininkai Ernestas Sederevičius, Tauras Ulevičius, Tadas Kararinas, Gytis Pakalniškis, Ugnius Mineikis, Aurimas Bulsis, Julius Jucikas.

Rungtynės buvo žaidžiamos vieno rato sistema, komandos, sužaidusios tarpusavyje, kovėsi pusfinalyje. Laimėtojai susitiko finale liepos 23 d., čia ir išaiškėjo stipriausia Šilutės gatvės lygos krepšinio komanda.

Finale dėl nugalėtojo vardo kovėsi šeimininkai „Rusnė“ ir „Paskutinis šokis“. Pastarieji palaužė „Rusnės“ pasipriešinimą rezultatu 69:58 ir tapo nugalėtojais. Varžybų pertraukos metu surengtas šou žiūrovams – oro karaliaus konkursas. Komisijos nariais išrinkti iš Maskvos grįžęs Robertas Kuncaitis, futbolo treneris Svajūnas Česnulis ir finalinių rungtynių teisėjas Tadas Rapolavičius. Vyko rimta kova ir nugalėtojas išaiškintas tik per papildomą rungtį. Oro karaliumi tapo E. Sederevičius, pasižymintis efektingais dėjimais. Jis kamuolį sugrūdo į krepšį peršokęs per „Rusnės“ vadovą D. Vismantą.

Komandos žaidė du kėlinius, vieno metu jos galėjos pasinaudoti trimis pertraukėlėmis. Teisėjai leido žaisti kietesnio stiliaus krepšinį, nefiksuodami smulkių pražangų. Tokios rungtynės krepšininkams yra ištvermės išbandymas ir įdomesnės žiūrovams. Pertraukėlių metu organizuotas baudų mėtymo turnyras žiūrovams, tritaškių mėtymo turnyras bei oro karaliaus konkursas.