Krepšinio turnyras „Šiaurinė žvaigždė“ – gerų emocijų bomba

krepsinis vaiku_turnyras1Gruodžio 17 d. Šilutės sporto mokykla su turnyro iniciatoriumi bei pagrindiniu rėmėju Jonu Gavėnia organizavo vaikų krepšinio turnyrą „Šiaurinė žvaigždė“. Turnyre dalyvavo dvi Šilutės komandos, Tauragės bei Pagėgių krepšininkai.
Geriausiai pasirodė Kęstučio Šerniaus auklėtiniai, kurie įveikė visus varžovus ir džiaugėsi aukso medaliais. Antra vieta teko Pagėgiams, trečia – Šilutės trenerio Aliaus Rauluševičiaus auklėtiniams, ketvirti liko tauragiškiai.

Šilutiškiai išdrąsėjo per vėlai

Prieššventinis krepšinio turnyras organizuojamas ne pirmą kartą, tai dovana mažiesiams už per metus išlietą prakaitą treniruotėse bei varžybose. Šio draugiško turnyro laukė visi mažieji, kiekvienas norėjo iškovoti medalį, tad emocijų rungtynių metu netrūko.

Šilutės SM I komandos (treneris. A.Rauluševičius) ir Pagėgių rinktinės (treneris E.Kuncaitis) susitikimo pirmajame kėlinyje iniciatyvą labiau rodė pagėgiškiai. Jie drąsiau atakavo šilutiškių krepšį, tuo tarpu Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai nedrąsiai veržėsi bei bandė pelnyti taškus. Gal todėl, kad varžovai buvo vyresni, 3 kėlinius A.Rauluševičiaus auklėtiniai žaidė su baime akyse. Ir nors ketvirtajame kėlinyje vaikai išdrąsėjo, bet išplėšti pergalę jau pritrūko laiko. Rungtynes laimėjo svečiai, rezultatu 28:32.

Tad Pagėgiai kovos finale dėl I vietos, o mūsiškiai varžysis dėl III vietos medalių.

Šilutiškių gretose rezultatyviausi buvo V.Gavėnia, pelnęs 10 taškų, bei po 6 taškus pelnę U.Balčiauskaitė ir G.Bendikas.
Antrosiose rungtynėse susitiko Šilutės SM II komanda (treneris K.Šernius) su Tauragės krepšininkais (treneris E.Žemgulis). Čia vyresniems šilutiškiams ir dar visa galva aukštesniems už varžovus nebuvo labai sunku – jie po sužaistų 40 min. pelnė 64 taškus, tuo tarpu varžovai vos 11. Tad teisę finale kovoti su Pagėgių rinktine dėl aukso medalių iškovojo šilutiškiai. O Tauragė kovos dėl bronzos su Šilutės SM I komanda.

Šiose rungtynėse Šilutės SM II komandoje daugiausia taškų pelnė: M.Gratkauskas (12), A.Misius (11), J.Balnys (9), N.Tamaliūnas (8).

Prieš finalus vyko slalomo rungtis, joje galėjo dalyvauti po du komandų sportininkus. Greičiausi buvo Šilutės SM II žaidėjai Nauris Tamaliūnas ir Ainardas Misius. II vieta – Matas Kuskys ir Kristijonas Majoravičius (Pagėgiai), III vieta – Vitoldas Gavėnia ir Titas Andriulaitis (Šilutės SM I), IV vieta – Domas Lingys ir Kasparas Tranelis (Tauragė).

Kova dėl medalių

Kovai dėl bronzos stojo Šilutės SM I ir Tauragės komandos. Iš pradžių komandos žaidė apylygiai, bet greit šilutiškiai pagavo ritmą ir pradėjo sėkmingiau atakuoti varžovų krepšį. Rezultatu 34:13, pergale džiaugės A.Rauluševičiaus auklėtiniai.
Dėl auksinių medalių kovojo Šilutės SM II komanda bei Pagėgiai. Tai buvo kova, verta finalo. Po pirmųjų 10 minučių šilutiškiai pirmavo 11:9. Antrajame kėlinyje iniciatyvos Pagėgių komandoje ėmėsi Emilija Vaitkutė, kurios dėka po 2 kėlinių pagėgiškiai pirmavo 17:20.

Į aikštelę grįžus po ilgosios pertraukos, šilutiškiai vėl perėme iniciatyvą, įspūdingą šou demonstravo N.Tamaliūnas, kuris pelnė 14 taškų per trečiąjį kėlinį, o bendra komandos taškų suma siekė 16. Varžovai per tą pati laiką įmetė tik 6. Ketvirtajame kėlinyje varžovai bandė dar vytis mūsiškius, bet rungtynes laimėjo Šilutės SM II komanda, rezultatu 43:34.
Rezultatyviausias šilutiškis ir savo komandą atvedęs į pergalę buvo Nr. 5 N.Tamaliūnas, kuris pelnė net 33 taškus per rungtynes. Pagėgių komandoje rezultatyviausias buvo M.Kuskys, pelnęs 18 taškų.

Vyko ir baudų konkursas, kuriame dalyvavo 4 krepšininkai iš kiekvienos komandos, jie galėjo mesti po 3 kartus. Baudas geriausiai sekėsi mesti jauniesiems Šilutės SM I komandos metikams: U.Balčiauskaitei, E.Jurkui, A.Auškeliui ir E.Kaktai. Jie iš 12 baudų pataikė 7. Antra vieta atiteko (17/6) Šilutės SM II komandai: A.Kibickas, J.Balnys, M.Gratkauskas ir V.Grikšas, treti buvo pagėgiškiai, ketvirti – tauragiškiai.

Turnyro iniciatorius J.Gavėnia dėkojo dalyviams ir jų tėveliams, Šilutės sporto mokyklos sekretoriatui bei rėmėjams. Vaikams įteikti diplomai ir saldūs prizai. Auksas atiteko Šilutės SM II, sidabras – Pagėgiams, bronza – Šilutės SM I.