Krepšinio turnyras „Šilutės SM-55”

Prizai.Šilutės sporto mokykla organizavo dar vieną krepšinio turnyrą, kuriuo paminėtas artėjantis mokyklos 55 metų jubiliejus.

Į turnyrą pakviestos Klaipėdos V.Knašiaus KM, Kretingos SM bei Gargždų jaunimo komandos. Mūsiškiams po atkaklios kovos atiteko sidabro medaliai.

Lyderiai – be medalių

Kiekvienas organizuojamas renginys turi savus tikslus, tad ir Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis yra juos sau išsikėlęs. Pagrindinis – populiarinti krepšinį tarp mokinių.

Mokyklos auklėtinius direktorius siekia išmokyti garbingos kovos principų, kad tobulėtų jų meistriškumas bei atsirastų noras sistemingai treniruotis. Todėl kartu su vaikų krepšinio treneriu Aliumi Rauluševičiumi ir surengtas dar vienas krepšinio turnyras „Šilutės SM–55”.

Dauguma neabejojo, kad Gargždų komanda pasieks didįjį finalą, nes ji – antrame divizione žaidžianti komanda. Visos likusios komandos – tik trečiame. Bet po ilgai trukusių varžybų paaiškėjo, kad gargždiškiai kovos dėl 3-4 vietų su Kretingos komanda. Visų nuostabai, šis susitikimas baigėsi 36:59 kretingiškių naudai, ir gargždiškiams teko grįžti namo be prizų.

Kretingos krepšininkai laimėjo bronzą, Klaipėdos V.Knašiaus KM – auksą, Šilutės SM - sidabrą.

Finalinis sumanymas nepavyko

Ž.Vaitkus - tritaškių konkurso laimėtojas bei naudingiausias Šilutės SM komandos žaidėjas.Finale susitiko Šilutės SM komanda (treneris A.Rauluševičius) ir klaipėdiečiai, treniruojami A.Kaniavos. Kova buvo atkakli, abi komandos troško pergalės, vaikai žaidė iš paskutiniųjų.

Tribūnose sėdėję tėvai palaikė savo vaikus, juos skatindami: „Bėk! Nesinervink! Viskas gerai!”.

Iki varžybų pabaigos likus mažiau nei minutei mūsiškiai atsiliko vos pora taškų, praėjus dar kelioms sekundėms rezultatas tapo lygus. Deja, mūsiškiai prasižengė bei padarė dar porą klaidelių, ir svečių komanda jau pirmavo 3 taškais. Likus gal 8 sekundėms iki pabaigos mūsiškis M.Stulginskas metė baudas.

Pirma – taikli, komandas skiria 2 taškai. Jaunasis krepšininkas, pasitaręs su komandos draugais, nusprendė rizikuoti ir antros baudos tyčia nepataikyti. Tikėtasi, kad taip pavyks atkovoti kamuolį, pelnyti 2 taškus ir taip išlyginti rezultatą. Tačiau to nepavyko padaryti ir 51:49 pergalę šventė Klaipėdos V.Knašiaus KM.

Baudos ir tritaškiai

Baudų mėtymo konkurse taikliausias buvo gargždiškis, o tritaškių konkursą laimėjo šilutiškis Žygimantas Vaitkus. Jam taip pat puikiai krito tritaškiai ir varžybų metu. Ne kartą šis krepšininkas savo taikliais tolimais mėtimais užvesdavo visą komandą, taip prisidėdamas prie pergalės.

Ž.Vaitkus apdovanotas ir kaip naudingiausias Šilutės SM žaidėjas.

Sporto mokykla III, II ir I vietos laimėtojus apdovanojo taurėmis bei medaliais. Konkursų laimėtojai buvo apdovanoti gražiais stikliniais prizais, primenančiais „Šilutės SM-55” turnyrą.