Kroso taurė: nueita daugiau nei pusė kelio

krosas jurbarke nugaletojaiLietuvos lengvosios atletikos kroso taurės V etapas vyko Jurbarke spalio 23 dieną. Pasak varžybų organizatorių, jų tikslas puoselėti jaunimo susidomėjimą lengvąja atletika bei populiarinti bėgimą raižyta vietove (krosą). Varžybose dalyvavo 28 komandos iš įvairių miestų ir miestelių, ne išimtis – ir šilutiškiai, kuriuos treniruoja Šilutės sporto mokyklos treneriai Lina Leikuvienė ir Stasys Oželis.

Džiugu, kad sportininkai ne tik parsivežė medalių, bet ir rajono grupėje iš 23 komandų po V etapo užėmė II vietą, nusileisdami vos 3 taškais Pakruojo komandai.

Šilutiškiai – II vietoje

Komandos yra suskirstytos į dvi grupes: miestų (Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda, Alytus) ir rajonų (rajonai, savivaldybės ir kiti miestai).

Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės varžybos suskirstytos į 6 etapus, kiekvienas etapas vyksta vis kitame mieste. I etapas vyko Raseiniuose, II – Kelmėje, III ir IV – Palangoje, V – Jurbarke, o VI etapas įvyks Klaipėdoje (Smiltynėje) lapkričio 7 d.
Miestų grupėje pirmąją vietą po V etapo kol kas užima Klaipėda, antri – šiauliečiai, treti – vilniečiai.

Rajonų grupėje dabar pirmauja Pakruojo komanda, antrojoje vietoje – šilutiškiai, treti –  Šiaulių rajono bėgikai.

5 etapo rezultatai

Kad šilutiškiai po V etapo būtų antrojoje vietoje, mūsų sporto mokyklos auklėtiniai padirbėjo iš peties.

Mergaičių, gimusių 2002 m., ir jaunesnių grupėje 1000 m distancijoje nepralenkiama buvo S.Oželio auklėtinė Gerda Bartkutė. Ji iš 29 dalyvių buvo greičiausia ir ne tik sau iškovojo aukso medalį, bet ir savo komandai pridėjo svarbius 22 taškus. Po 5 etapų Gerda vis dar – I vietoje, savo sąskaitoje ji turi 92 taškus.

Toje pačioje amžiaus grupėje L.Leikuvienės auklėtinis Justas Budrikas tarp 37 dalyvių 1000 m distancijoje finišavo antras.

Komandai jis pridėjo 18 taškų, o pats pasipuošė sidabro medaliu. Po 5 etapo Justas yra II vietoje, jo sąskaitoje – 88 taškai.

Jaunučių grupėje (gimę 2000-2001 m.) 2000 m distancijoje Julija Baciūtė (trenerė L.Leikuvienė) finišavo 13-oji, bet ji komandai pridėjo ne mažiau svarbius 4 taškus. Po 5 etapų Julija bendroje įskaitoje užima 16 vietą.
krosas jurbarke Petraicio finisas
Toje pačioje amžiaus grupėje tarp 27 varžovų Aurimas Bendžius (treneris S.Oželis) 2000 m distanciją atbėgo antras ir komandai pridėjo 18 taškų. Po 5 etapų Aurimas bendroje įskaitoje užima I vietą, jo sąskaitoje – 90 taškų.

Jaunių grupėje (gimę 1998-1999 m.) medalio nepavyko iškovoti Emilijai Balodytei (tren. S.Oželis), ji 3000 m distancijoje buvo aštunta, bet komandai labai pravertė jos iškovoti 9 taškai. Bendroje įskaitoje po 5 etapų Emilija užima 14 vietą, jos sąskaitoje – 18 taškų.

Viena distancija – 40 taškų komandai

Jaunių grupėje (gimę 1998-1999 m.) 4000 m nuotolio bėgime dalyvavo net trys Šilutės lengvaatlečiai. L.Leikuvienės auklėtinis Robertas Petraitis finišavo pirmasis, taip komandai uždirbęs 22 taškus. Jam atiteko aukso medalis. Dar vienas Linos auklėtinis Jokūbas Tubutis finišavo 11-as ir komandai uždirbo 6 taškus. Toje pačioje distancijoje bėgo ir S.Oželio auklėtinis Gytis Šumalovas, jis finišavo penktas, jo dėka komanda uždirbo dar 12 taškų. Tad šių vyrukų dėka vieno bėgimo metu komanda uždirbo 40 taškų.

Po 5 etapų R.Petraitis bendroje įskaitoje užima 4 vietą (52 tašk.), G.Šumalovas – 5 vietą (51 tšk.), J.Tubutis – 19 vietą (6 taškai).

Tikimės, kad lapkričio 7 dieną Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės VI finaliniame etape mūsiškiai pasirodys taip pat gerai kaip ir prieš tai buvusiuose etapuose ir iš antrosios komandinės vietos kilstels į pirmąją.