Kultūros žmonės naumiestiškius pakvietė minutėlei sustoti

Sustoti minutėlei ūkanotą lapkričio vakarą naumiestiškius pakvietė Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvas.

„Kadangi šiemet dėl sparčiai augusio sergamumo neįvyko tradicinė Dagotuvių – Mykolinių šventė, nutarėme, kad savo krašto žmonėms vis tiek reikia surengti šventę, kad ir kuklesnę“, – sakė renginio sumanytoja centro vadybininkė Adma Baltutienė.

„Šalna nukanda žiedą paskutinį iš vasaros atodūsio gilaus, kartais ir rudenį išgirstame griaustinį, kaip pranašą artėjančio rudens.

Juodom kasom supintos medžių šakos, žemė prigirdyta vandens.

Kam reikalingos šitos šnekos? Žmogaus gyvenimas nebijo juk rudens!…“, – tokiais posmais į susirinkusiuosius kreipėsi renginio vedėja Guoda Majutė.

Ruduo, pasak organizatorių, tai metas, kai keičiasi ir rimsta gamta, o peizažas žavi geltonuojančiais ir raudonuojančiais medžių lapais, vėsa ir įstabiausių formų voratinkliais. Kaip gamta, taip ir žmonės rudenį tampa ramesni, todėl neretai vasaros pramogos iškeičiamos į pasivaikščiojimus po rudenėjančią gamtą. „O Mes šį vakarą siūlome atsipalaiduoti klausantis dainų“, – kvietė vedėja.

Susirinkusieji į vakarą kviesti pasidžiaugti „Juknaičių“ šokių kolektyvo koncertu, į jaunystę visus nukėlė folkloro kolektyvas „Pilutė“, dainavo Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“ ir Saugų „Vakarė“, į šokio sūkurį įsuko Švėkšnos vyresniųjų amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Šalna“ ir Kintų šokių grupės „Kintai“, „Kaitra“ bei „Kanarėlės“.

Padėkoję dainininkams ir šokėjams, žiūrovams organizatoriai tarė „Iki: lauksime jūsų įžiebiant eglutę ir Kalėdinėje mugėje“.