Kuriant interneto svetaines dažnai siūlomos ir SEO, reklamos paslaugos

 

ipad-820272 960_720Kad interneto svetainių kūrimas yra nepaprastai svarbi paslauga, sutiks kiekvienas. Tam pritars ir tinklaraštį rašantis žmogus, ir savo paslaugas internete pristatantis statybininkas, ir knygas skaitantis bei įspūdžiais besidalijantis literatūros žinovas.

Yra įvairių priešpriešų

Kas yra interneto svetainių kūrimas? Tai procesas su daug klausimų ir atsakymų. Nemažai šios srities specialistų užsimintų, kad šis darbas etapiškas. Ypač daug reikšmės derėtų skirti startui, aiškumui. Jei užsakovas neatsako į klausimus, tuomet paslaugos teikėjui bus labai sunku. Netgi kyla prieštaringas klausimas: ar rezultatas klientui gali netikti, jei konkrečiai nebuvo nurodyta, ko tikimasi?

Tarp pastebimų priešpriešų – kaina, kokybė ir greitis. Jei tikimasi, kad puslapis veiks tuoj pat, o kaina bus simboliška… Na, toks požiūris nieko gero nežada.

Konstruktyviai mąstant, pirmu smuiku groja kokybės faktorius, o tada tariamasi dėl kainos ir laiko terminų. Tai tarsi kertiniai aspektai: norisi ir greitai, ir kokybiškai, ir pigiai, bet vien pigumu sotus nebūsi, vien greitis nieko nereiškia…

Pradžia – konsultacija

Kad būtų paprasčiau susigaudyti, viskas startinė pozicija yra konsultacija. Šiame etape pavyksta susiformuoti įspūdį. Nors dėmesys krypsta į profesionalumą, tai nėra vienintelis rūpimas dalykas. Svarbu ir bendravimo kultūra (paprasčiau tariant, mandagumas).

Pirminėje pozicijoje galima šiek tiek nuspėti, kas laukia vėliau. Pavyzdžiui, jei svetainių kūrėjas žada, kad pateiks pasiūlymą iki antradienio, o pateikia tik penktadienį, tada kyla įtarimas, ar tolesni darbai vyktų sutartu laiku.

Kai svetainė sukurta…

Interneto svetainių kūrimas – tarsi pirmas laiptelis. Toliau svarbu įkelti vienokią ar kitokią informaciją, pasirūpinti optimizavimu. Tad akivaizdu, kodėl svetainių kūrimo paslaugos dažnai siejamos su SEO bei reklamos paslaugomis. Jei tai itin konkurencinga niša, gali prireikti didelio pastangų kiekio (ir nemenkų išlaidų). Vis dėlto pats internetas savaime yra palengvinimas – galima naudotis socialinių tinklų teikiama nauda ir daugybę kitų modernių sprendimų, atveriančių kelius didesnės auditorijos link.

Logiška, kad svetainių kūrimo paslaugas teikiantys asmenys gilinasi, kas yra SEO, kokios rinkodaros bei reklamos galimybės. Specialistai stengiasi nebūti „baltomis varnomis“ ir siūlo klientams kuo geresnį paslaugų komplektą.