Kuro purkštukų valymas Kaune – alternatyva šios detalės keitimui

Kaip žinia, automobiliai – itin sudėtinga sistema, sudaryta iš dalių ir dalelių, varžtų ir laidelių. O, svarbiausia, visos dalys yra glaudžiai susijusios, tad, sugedus vienai, iš pažiūros visai nedidelei, sutrinka visa automobilio veikla ar šis tampa net negalimas eksploatuoti. Ironiška, jog, atrodo, „sulopius“ visus gedimus, žiūrėk, kažkas ir vėl „išlenda“... Vienas galimų variantų – užsikimšę ar rimčiau iš „rikiuotės išėję“ purkštukai. Straipsnyje apžvelgsime pagrindinius požymius, signalizuojančius apie galimas purkštukų veikimo problemas bei pabandysime rasti atsakymą į klausimą, ar užtenka išvalyti, ar reikia pakeisti naujais. Jei pamiršote ar tiesiog nežinote, kokią funkciją atlieka ši detalė – išsamiai paaiškinsime ar priminsime!

Kaip veikia kuro purkštukai?

Pagrindinis kuro purkštukų darbas – sklandaus degalų tiekimo į variklį užtikrinimas. Vidaus degimo procesas prasideda tik tada, kai, purkštuko pagalba, į variklio cilindrą yra įpurškiami degalai. Savaime suprantama, purkštukai neturi „prabangos“ šį darbą atlikti atmestinai. Viskas turi būti padaroma laiku, parenkamas reikiamas įpurškiamų degalų kiekis, palaikomas atitinkamas slėgis, tinkamas purškimo kampas bei būdas. Kaip šį darbą atlikti, purkštukams „pasufleruoja“ automobilio „smegenys“ – elektroninis variklio valdymo blokas (ECU). Tiesa, purkštukams sugedus ar užsiteršus, ši funkcija nebėra atliekama tinkamai.

Signalai, įspėjantys apie kuro purkštukų apžiūros būtinybę

Kai kurie nerimą keliantys „simptomai“ gali signalizuoti apie įvairius automobilio „negalavimus“. Visgi, jei pasireiškė kažkuri iš žemiau aprašytų situacijų, o prie kuro purkštukų meistrai jau seniai „nekišo“ rankų, tikėtina, jog problema gali slėptis būtent šioje detalėje.

Sunkiau užsivedantis variklis. Tai – požymis, galintis būti įtakojamas pačių įvairiausių veiksnių. Jei, perkratę atmintį, galite atmesti degalų trūkumą ar akumuliatoriaus nusėdimą, o ir starteris, atrodo, sukasi it vilkelis, tikėtina, jog problema slepiasi būtent purkštukuose.

Nemalonus degalų kvapas automobilio salone. Tais atvejais, kai kuro purkštukai nusidėvi ar sugenda, dažnai iš šių teka degalai. Tai tikrai pajusite savo uosle. Net patį kvapniausią automobilio kvapą „pramuš“ nemalonus degalų kvapas.

Išaugęs sunaudojamo kuro kiekis. Kuro kainos degalinėse sparčiai kyla, o automobilis, kaip tyčia, „ryja“ neįprastai daug degalų? Viena iš galimų priežasčių – užsikimšę ar sudilę purkštukai. Tinkamai šiems neatliekant savo darbo, reikiamas degalų kiekis nepatenka į variklio cilindrą. Automobilio „smegenys“ tai priimą kaip signalą, jog reikia padidinti degalų tiekimą, o tai, savaime suprantama, ir yra susiję su padidėjusiomis kuro sąnaudomis.

Stipriau jaučiamas variklio vibravimas. Kuro purkštukų užsikimšimas sąlygoja netolygų kuro padavimą. Tad variklis trumpam gali ir užgesti, o tai lydi trūkčiojimas bei padidėjusi vibracija.

Užsidegusi įspėjamoji lemputė ant prietaisų skydelio. Kiekvienas sąmoningas vairuotojas žino, jog informacijos, „iššokančios“ ant prietaisų skydelio, ignoruoti negalima. Lemputė „Patikrinkite variklį“ gali įsižiebti dėl visos eilės priežasčių. Visgi, jei pasireiškė ir kitos problemos, tikėtina, jog aktualus būtent purkštukų remontas.

Keisti purkštukus naujais ar remontuoti?

Purkštukų valymas, remontas, patikra – „Dizrida“ profesionaliai atliekami darbai. Dažniausiai būtent purkštukų valymo, o ne keitimo pakanka, jog ši automobilio dalis ir toliau tinkamai funkcionuotų. Įmonės atstovai informuoja savo klientus, jog šie, bandydami užbėgti už akių, neskubėti įsigyti kitų, o ypač – dėvėtų, purkštukų. Nepatyrusia akimi sunku įvertinti šių būklę, tad kyla reali rizika „susimauti“ ir įsigyti dar labiau nudėvėtus purkštukus nei prieš tai turėti. Dažnai, įvertinus esamą situaciją, užtenka purkštukus kruopščiai išvalyti ir pakeisti sugedusias ar susidėvėjusias dalis. Atliktiems remonto darbams „Dizrida“ suteikia net 12 mėnesių garantiją.