Kuršių marių pakrantės Kintuose paruoštos žvejams ir poilsiautojams

KINTUOSE 3Kintų seniūnas Antanas Kližentis ir bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė Savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto išvažiuojamojo posėdžio dalyviams aprodė šiemet seniūnijoje baigtus ar jau baigiamus investicinius projektus.

Kintiškiai jau turi dvi sutvarkytas prieigas prie Kuršių marių – prieplauką žvejams ir prieplauką bei poilsio aikštelę gyvenvietės žmonėms ar jų svečiams. Be to, Minijos kaimo pakraštyje, prie Kniaupo įlankos, šiemet pastatytas didžiausias Lietuvoje paukščių apžvalgos bokštas, o Kintų miestelio centre nuo vasaros nuolat vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų šurmulio pilnas daugiafunkcis centras.

Prieplauka – žvejams ir kitiems laivininkams

Minėto komiteto pirmininkas Saulius Vytuvis, nariai Antanas Kubaitis, Gintaras Bružas, Birutė Kleinaitė, Jonas Purlys bei Savivaldybėsadministracijos asmenys stebėjosi neatpažįstamai pasikeitusia žvejų prieplauką bei puikiai sutvarkyto kanalo iki pat marių aplinka.

Seniūnas A.Kližentis gyrė bendrovės “Šilutės polderiai” darbuotojus, kuriems vadovauja direktorius Arūnas Jagminas bei jo pavaduotojas Darius Valeika. Seniūno nuomone, „buvęs šabakštynas dabar KINTUOSE 2paverstas puikia europietiška, tvarkinga prieplauka“.

Kadangi marių vandens lygis mariose įvairiais metų laikais ar pūstelėjus vakariniams vėjams keičiasi pusmetriu ar daugiau, prieplaukos krantinė įrengta dviejų aukščių, kad žvejams būtų lengviau patogiau švartuoti valtis ir iškrauti laimikį.

Prieplaukoje yra ir slipas žvejų valtims nuleisti į vandenį. Pasak A.Kliženčio, prieplaukos įrengimui buvo paskirta 1,8 mln. litų. Viešųjų pirkimų konkurse UAB „Šilutės polderiai“ darbus įsipareigojo atlikti už porą šimtų tūkstančių mažesnę kainą. Todėl, anot seniūno, tikimasi, jog už sutaupytas lėšas dar bus įrengtas telferis žuvims iškelti, vaizdo kameros, vandentiekis bei minimalus nuotekų valymo rezervuaras.

Žvejų prieplaukos įrengimą finansavo Europos žuvininkystės fondas pagal Savivaldybės administracijos pateiktą projektą „Žvejybos infrastruktūros įrengimas Kintų prieplaukoje“.

Liko neišspręstų problemų

UAB „Šilutės polderiai“ direktorius A.Jagminas, pasiguodė, jog negalėjo išvalyti kanalo dugno per visą jo plotį, nes kita kanalo pakrantė ir pusė kanalo pločio priklauso biologiniam draustiniui. Jame jokių darbų atlikti negalima. Todėl į naują prieplauką valtims plaukti bus galima tik kairiąja pagilinta kanalo puse.
Vardijant kitas likusias problemas, paminėta ir tai, jog Kuršių marios ties naująja žvejų prieplauka yra seklios – vietomis siekia tik 0,5 m. Todėl žvejai, kurie naudosis šiuo uostu, galės plaukti tik plokščiadugnėmis valtimis. Nebet vėliau farvateris bus specialiai pagilintas.

Pasak seniūno A.Kliženčio, sutvarkytoje prieplaukoje liko piktžaizdė – kraštovaizdį gadinantis privatus pastatas. Prieplaukos teritorijoje yra privatizuoti sandėliukai, valčių garažai ir žemės sklypas. Žvejai ir pastato bei sklypo savininkas, buvęs Šilutės urėdas Stepas Bairašauskas jau daug metų bylinėjasi teismuose dėl teritorijos pasidalinimo.

Seniūnas A.Kližentis nepraranda vilties, kad pastato savininkas S.Bairašauskas, pamatęs atnaujintą žvejų prieplauką, sutvarkys savo pastatą taip, kad jis nedarkytų gražios aplinkos – apkals jį mediena ir įrengs šiam kraštui būdingą šlaitinį stogą. A.Kližentis mano, kad S.Bairašauskui, kad ir kiek jis būtų nusipelnęs mūsų kraštui, galioja tokie pat regioninio parko reikalavimai kaip ir visiems šio krašto gyventojams.

KINTUOSEPaplūdimys – laisvalaikiui ir poilsiui

Kintų bendruomenės pirmininkė S.Kasparavičienė išvažiuojamojo posėdžio dalyviams aprodė pagal bendruomenės projektą „Kintų miestelio turistinio patrauklumo didinimas“ sutvarkytą marių paplūdimį. Bendruomenė 250 tūkst. litų paramą gavo per žuvininkystės vietos veiklos grupę – VšĮ „Pasienio žuvys“.

Politikai, užlipę į naują apžvalgos bokštelį, galėjo pasidairyti ne tik po marių pakrantes, bet ir pamatyti už projekto lėšas pastatytą surenkamą 100 metrų ilgio lieptą, naują valtį. Seniūnas ir bendruomenės pirmininkė didžiuojasi savo naujuoju apžvalgos bokšteliu, kuris turi dar ir kitą paskirtį – sandėliukas paplūdimio įrangai saugoti.

Pasak S.Kasparavičienės, jau šią vasarą paplūdimys buvo pilnas poilsiaujančių žmonių, atkeliavusių iš įvairių rajono ar apskrities gyvenviečių. Kintų paplūdimys – tikras rojus poilsiautojams su vaikais. Čia vanduo seklus ir šiltas. Poilsiautojai gali švartuoti savo lengvas valteles prie liepto.

Reikia turgelio

Išvažiuojamojo posėdžio dalyviai dar aplankė asociacijos „Pamario delta“ iniciatyva pastatytą didžiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą prie Kniaupo įlankos, ir galiausiai sugrįžo išvyką aptarti į Kintų daugiafunkcį centrą. Pasak centro darbuotojų, nuo vasaros pradžios, kai centras gavo visus baldus ir įrangą, centre nuo pusiaudienio iki vakaro nenutrūksta vaikų ir jaunimo šurmulys. Čia jie sportuoja, ruošia pamokas, lanko rankdarbių užsiėmimus ir t.t. Čia repetuoja ir saviveiklininkų kolektyvai.
Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas S.Vytuvis įsipareigojo perduoti Savivaldybės administracijai bendruomenės pirmininkės S.Kasperavičienės prašymą, jog kintiškiams reikalingas stacionarus turgelis. Iki šiol smulkieji prekeiviai prekiaudavo sklypelyje už katalikų ir evangelikų bažnyčių, bet dabar jie iš ten yra „krapštomi“”, nes parapijų kunigai turi kitokių planų.

S.Kasparavičienės ir A.Kliženčio nuomone, Kintų turgelis galėtų būti įrengtas šalia UAB „Šilutės prekyba“ prekybos centro.

A.Kližentis prašė komiteto narių tarpininkauti, kad iš kitų metų rajono biudžeto seniūnijai būtų skirta daugiau lėšų aplinkai tvarkyti – žolei pjauti. Pasak seniūno, kitos seniūnijos geriau aprūpintos technika, o daugelyje vietovių Kintų seniūnijoje žolė pjaunama be savaeigės technikos.