Kūrybos ir rožių aromatu dvelkiantis vakaras

roziu vakaras atlikejaiRožė – dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simbolis, tai – kilmingiausia gėlė. Jos aromatas sklaido melancholiją ir skatina susikaupti, įsiklausyti į savo kūno ir sielos impulsus. Taigi sužydus rožėms, kai visa magiška ir užburiančia jėga sodą apgaubė jų kvapai, vėl į kūrybos ir bendravimo vakarą pakvietė verslininkė, kūrėja Janina Šveikauskienė. Pabūti su bičiuliais, pasigrožėti magiška gamtos galia trečiadienio vakarą susirinko neabejingų grožiui šilutiškių būrelis.

„Visada svajojau, kad sėdėsiu tokiame gražiame rožyne kartu su nuostabiomis moterimis. Tikrai žinau, kad šiandien atėjo būtent tos, kurios ir norėjo šito grožio, norėjo pabūti kartu, pasidžiaugti, paklausyti. Linkiu jums gražaus laiko ir saulės”, – savo svečiams sakė J.Šveikauskienė. Į susitikimą rožių sode p. Janina šilutiškius kviečia jau ne pirmą vasarą, kai tik visu grožiu pražysta apie 300 įvairiausių rožių, kurias su begaline meile puoselėja pati šeimininkė.

Žalumos apsuptyje saldaus aromato persmelktą atmosferą dar labiau papuošė Liudos Kašėtienės, Žydrės Adomaitienės ir Ado Nausėdos atliekamos dainos. Tarp jų buvo ne tik minėtų atlikėjų autorinės, bet ir Marijaus Budraičio bei pačios p. Janinos eilėmis sukurtos dainos.

Šeimininkė skaitė savo poeziją ir prozą, dalijosi nostalgiškomis mintimis apie bėgantį laiką, praeityje likusią vaikystę ir, žinoma, gamtos magiją.

„Ak, mano mylimas pasauli, ir vėl tu stebini mane,
Nors vėjai blaškosi už lango, bet tu šypsaisi lietuje.
Kažkur toli, prie seno sodžiaus, lyg nuotakos baltais žiedais
Gegužio obelys, kasas išpynę, paskęsta bičių koriuose”, – tai posmas iš p. Janinos eilių, nuskambėjusių Rožių vakaro metu. Šilutiškės kūryba – subtilių, trapių jausmų, kupinų meilės aplinkai, puokštė.

Viešnios, sėdėdamos baltose kėdėse, ne tik klausėsi poezijos, prozos ir muzikos, bet ir alsavo magišku aromatu, apžiūrinėjo vešlios žalumos apsuptus įvairiaspalvius rožynus. Vėliau vakaro svečiai kalbėjo apie meną ir grožį, norintieji galėjo įsigyti J.Šveikauskienės poezijos rinkinį „Koks trapus mano skubantis laikas” ir smagių eilėraštukų knygelę vaikams „Sodo šeimynėlė”.