Kviečia dalyvauti mokinių teisinių žinių konkurse „Temidė“

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariatas, kaip ir kasmet, kviečia moksleivių komandas iki kovo 5 d. registruotis į mokinių teisinių žinių konkursą „Temidė“.

Tradiciniame konkurse dalyvauti gali 14 -18 m. amžiaus mokiniai, komandą turi sudaryti 5 asmenys. Šio konkurso tikslas – ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, supratimą apie Lietuvos teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, vykdyti teisės pažeidimų prevenciją. Dalyviams bus pateikti klausimai iš Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos Baudžiamojo ir Baudžiamojo proceso kodeksų, Lietuvos Administracinių nusižengimų kodekso, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo, Kelių eismo taisyklių.

Pirmajame konkurso etape bus organizuojamas protų mūšis, dalyviai bus pakviesti į žaidimą virtualioje erdvėje, kurį pareigūnai organizuoja kartu su Šilutės savivaldybės F. Bajoraičio biblioteka. Protų mūšio klausimai, kaip minėjome, bus susiję su teise, istorija, pilietiškumu, gali būti užduodami vaizdiniai klausimai, modeliuojamos įvairios situacijos.

Komandų ir turų skaičius nėra ribojamas. Į antrąjį etapą patekusi nugalėtojų komanda vėliau varžysis su dar trimis komandomis iš Šilalės, Pagėgių ir Tauragės rajonų. Šios keturios komandos dalyvaus taip pat virtualioje erdvėje surengtoje „Pabėgimo kambario“ rungtyje, kurio užduotį ruošia Lietuvos policijos pareigūnai.

Tauragės AVPK Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai kviečia mokinių komandas būti aktyviais, registruotis, dalyvauti ir laimėti.